Pogledajte što je Edin Džeko napravio Portu!

Nogometaši Manchester Cityja prvi su izborili plasman u osminu finala Europa lige. U uzvratu šesnaestine finala na svom su Etihadu savladali Porto 4:0 i tako izbacili aktualnog prvaka s ukupnih 6:1.

22.2.2012.
20:15

Nakon 2:1 pobjede na Dragau, Građani su domaću publiku razgalili već nakon 18 sekundi.

Zabio je argentinski napadač Sergio Agüero malo iskosa s desne strane prizemnim udarcem u dalji kut nakon asistencije Yaye Tourea i tako zabio najbrži ovosezonski gol postignut u ovom natjecanju.

Nakon postignutog gola City je prepustio inicijativu Portu, ali portugalski prvak nije svoje prilike uspio realizirati.

szólj hozzá: City 1-0 Porto

Potom u završnici susreta sastav Roberta Mancinija demonstrira svoju napadačku moć i u razmaku od deset minuta zabija tri gola.

szólj hozzá: Man City vs Porto 2:0 Dzeko

U 76. minuti s ruba peterca zabio je bosansko-hercegovački napadač Edin Džeko nakon asistencije Agüera, nakon čega je branič Porta Rolando zbog prigovora zaslužio drugi žuti karton.

szólj hozzá: Mc3-0Po[Matchhighlight.com]

Do kraja su se u strijelce upisali i David Silva i David Pizarro, a oba je puta za gol asistirao Džeko.

szólj hozzá: Pizarro first ManCity goal

Cityju je ovo prva europska utakmica u kojoj je zabio četiri gola od 1978. godine (pobjeda protiv Standarda 4:0), dok je Porto izgubio s više od tri gola razlike po četvrti put od 1998. godine. Zanimljivo, sva četiri visoka poraza doživjeli su na gostovanjima kod engleskih klubova.