KAKVA 'LUDNICA' / Pobjeda nad Hrvatskom nigdje se nije slavila kao u Messijevom rodnom gradu, snimka obilazi svijet

Messi je zabio prvi gol i asistirao za treći u pobjedi (3:0) nad Hrvatskom u polufinalu Svjetskog prvenstva

14.12.2022.
9:13

Argentinci su u polufinalu Svjetskog prvenstva u utorak s 3:0 pobijedili Hrvatsku i u nedjelju će se boriti za zlato s pobjednikom dvoboja Maroko- Francuska.

GAUČOSI U EUFORIJI /

Argentinski izbornik 'u sedmom nebu' nakon trijumfa nad Vatrenima: 'Pokušavam se ne uzbuđivati, ali ovo je san. Hrvatska? Učinili smo što smo morali'

Argentinci su poveli golom Messija iz jedanaesterca u 34. minuti, a u 39. minuti nakon brzog protunapada na 2-0 povećao je Julian Alvarez. U 69. minuti Messi je asistirao Alvarezu za konačnih 3-0.

Hrvatska neće vidjeti finale SP-a, Argentina je bila bolja, organiziranija, spretnija i bolno učinkovita u kažnjavanju pogrešaka i mlakih reakcija. A pogrešaka i mlakosti je kod Vatrenih bilo večeras kao u svih pet dosadašnjih susreta zajedno. Triput je hrvatska obrana ostavila nečuvanoga Juliana Alvareza i triput su Argentinci zabili.

Kapetan i prvo ime ove momčadi Argentine, Leo Messi, u pobjedu nad Vatrenima ugradio je po gol i asistenciju i stigao je korak bliže svojem najvećem cilju - osvajanju Svjetskog prvenstva čime bi, po mnogima, potvrdio status najvećeg nogometaša u povijesti.

Pobjeda nad Hrvatskom strastveno se proslavila u cijeloj Argentini, a pogotovo u rodnom Messijevom gradu, Rosariju, gdje su navijači preplavili ulice, a snimka njihove euforije se širi internetom.