INATI SE SLAVONIJO / Domagoj Vida pokazao kakva je igračina: Zabio prvijenac u 89. za početak ekspresnog preokreta AEK-a i važnu pobjedu

AEK je osvojio važna tri boda u borbi za naslov prvaka, prvi nakon 2018. godine.

22.1.2023.
18:11

AEK je danas u 19. kolu grčkog prvenstva pobijedio Lonikos 2:1 u gostima i tako se uoči derbija Panathinaikosa i PAOK-a primaknuo Paou na samo bod zaostatka. Atenski sastav je do osme uzastopne pobjede u svim natjecanjima stigao preokretom u posljednjih deset minuta.

AEK gubio do 82., a onda se ukazao Vida i sve pokrenuo

AEK je, inače, bio veliki favorit u gostima kod zadnje momčadi prvenstva, ali je gubio sve do 82. minute golom Sebe.

OMILJENI VATRENI /

Domagoj Vida pronašao novi klub, potpisuje za velikana. To je sjajna vijest za Zlatka Dalića

No onda je srebrno-brončani Vatreni, proslavljeni slavonski bećar Domagoj Vida, zabio svoj prvi gol za AEK za 1:1 na asistenciju Fernandesa, nakon čega se nastavila ogromna dominacija AEK-a.

Isplatila mu se u drugoj minuti sudačke nadoknade kad je Zuber zabio za konačnih 1:2 i treću uzastopnu pobjedu AEK-a te nastavak lova za Panathinaikosom. AEK je osvojio važna tri boda u borbi za naslov prvaka, prvi nakon 2018. godine.

AEK ima 44 boda, Pao 45

AEK se trenutačno nalazi na drugom mjestu ljestvice sa 44 boda, jednim bodom manje od lidera Panathinaikosa kojeg još očekuje derbi protiv četvrtoplasiranog PAOK-a sa 36 bodova.

Treći je pirejski Olympiakos sa 38 bodova.