PETAK 13 ZA SRBIJU I GRČKU: /

Češka deklasirala Orlove, iznenađenje Luksemburga

Nogometaši Luksemburga kreirali su veliko iznenađenje svladavši u prijateljskoj utakmici Grčku s 1:0. Češka je s uvjerljivih 4:1 deklasirala reprezentaciju Srbije.

14.11.2015.
0:02

Luksemburg je Grke slomio golom napadača Joachima u 91. minuti. Tako su ovi nogometni amateri došli do velikog slavlja protiv reprezentacije koja je 2004. godine osvojila EURO u Portugalu.

To je samo nastavak crne serije koja je Grke ostavila bez Euro-a i to na dnu kvalifikacijske skupine uz dva šokantna poraza od Farskih otoka.

Izbornik Srbije Radovan Ćurčić je od dolaska na klupu srpske reprezentacije želio da momčad stekne pobjednički mentalitet kroz utakmice bez rezultatskog značaja. Međutim, Orlovi su nastavili gubiti i srpska nogometna javnost je zabrinuta zbog toga.

Sjajna forma Čeha

Češka je sa uvjerljivih 4:1 porazila Srbiju. Sivot je u 17. minuti zabio prvi, Necid u 63. povisio na 2:0, da bi Škuletić u 78. minuti zabio za 2:1. U 82. minuti, Krejči je postigao gol za 3:1, da bi konačnih 4:1 postavio Zahustel.

Rezultati prijateljskih utakmica igranih u petak:

Wales - Nizozemska 2:3 (Ledeley 45, Huws 70 / Dost 32, Robben 54, 81)

Belgija - Italija 3:1 (Vertonghen 13, De Bruyne 74, Batshuayi 83 / Candreva 3)

Poljska - Island 4:2 (Grosicki 52, Kapustka 66, Lewandowski 76, 79 / Sigurdsson 4-11m, Finnbogasson 69)

Češka - Srbija 4:1 (Sivok 17, Necid 63-11m, Krejči 82, Zahustel 90+2 / Škuletić 78)

Slovačka - Švicarska 3:2 (Duriš 39, 48, Mak 55 / Derdiyok 63, Drmić 67)

Španjolska - Engleska 2:0 (Gaspar 72, Cazorla 84)

Francuska - Njemačka 2:0 (Giroud 45+1, Gignac 86)

Sjeverna Irska - Latvija 1:0 (Davis 55)

Katar - Turska 1:2 (Asadalla 26 / Turan 70, Tosun 73)