super ivan /

Perišić spasio Inter: Milan u sudačkoj nadoknadi ostao bez pobjede u velikom talijanskom derbiju

21.11.2016.
7:13

U jednom od najvećih derbija talijanskog nogometa, poznatom i kao "Derby della Madonnina" Milan i Inter su na San Siru odigrali 2-2, a za Inter je izjednačujući pogodak postigao Ivan Perišić u sudačkoj nadoknadi utakmice.

Domaćin je poveo u 42. minuti sjajnim pogotkom Španjolca Susa na asistenciju Giacoma Bonaventure. Izjednačio je Antonio Candreva još ljepšim pogotkom u 53. minuti. Akciju je započeo naš Ivan Perišić koji je iz auta uposlio Candrevu, a ovaj povukao loptu te sjajno opalio s više od 20 metara. No, radost 'Nerazzurra' kratko je trajala jer je Suso pet minuta kasnije zabio svoj drugi gol na utakmici. Španjolca je nesebično uposlio Bacca. Kada se već činilo kako će Milan upisati pobjedu, Perišić je u gužvi pred vratima zabio za 2-2.

Hrvatski reprezentativac je i u prvom poluvremenu bio blizu gola. Dva puta je zaprijetio Gianluigiju Donnarummi, oba puta glavom i oba puta je pucao pored gola.

Marcelo Brozović je igrao do 75. minute, a bio rastrčan i izvodio je sve prekida za goste. Mario Pašalić je za Milan odigrao posljednje tri minute.

Na ljestvici vodi Juventus sa 33 boda, Roma i Milan imaju po 26 bodova, a Lazio i Atalanta po 25 bodova. Inter je deveti sa 18 bodova.

REZULTATI

Milan - Inter            2-2 (Suso 42, 58 / Candreva 53, PERIŠIĆ 90)
Sampdoria - Sassuolo     3-2 ( Quagliarella 84, Muriel 85,90+1-11m /  Ricci 64, Ragusa 74)
Atalanta - Roma          2-1 (Caldara 62, Kessie 90-11m / Perotti 40-11m)
Bologna - Palermo        3-1 (Destro 20, Dzemaili 57, Viviani 72 / Nestorovski 9)
Crotone - Torino         0-2 (Belotti 80, 89)
Empoli - Fiorentina      0-4 (Bernardeschi 27, 59, Iličić 47-11, 67)
Lazio - Genoa            3-1 (Andreson 11, Biglia 57-11m, Wallace 65 / Ocampos 53)