U NIZOZEMSKOJ /

Perišić s klupe odgledao pobjedu PSV-a: Halilović opet briljirao, zaigrale i dvije HNL ikone

Dominacija se nastavlja

22.9.2024.
18:54

Nogometaši PSV-a iz Eindhovena, aktualni nizozemski prvaci, svladali su u gostima Fortunu 3-1 u susretu šestog kola tamošnjeg prvenstva.

GOLIJADA /

Apotekari opet nemilosrdni: Wolfsburg bez Majera pao u završnici kod 'kraljeva sudačke nadoknade'

GOLIJADA /

PSV je poveo u 16. minuti golom Amerikanca Malika Tillmana, ali je Fortuna izjednačila šesnaest minuta kasnije. Strijelac je bio Bullaude nakon vrlo lijepe asistencije hrvatskog nogometaša Alena Halilovića.

Nove bodove PSV je osigurao u nastavku. Prvo je Tillman postigao svoj drugi pogodak u 68. minuti, dok je De Jong u 72. postavio konačnih 3-1.

Halilović i Josip Mitrović su počeli utakmicu za Fortunu. Mitrović je zamijenjen u 77., Halilović u 89., dok je Ante Erceg za domaćina u igru ušao u 63. minuti. Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić je ovaj tjedan došao u PSV, ali nije ostvario premijeru ove nedjelje, ostao je na gostujućoj klupi za pričuve.

Feyenoord je na domaćem terenu svladao NAC Bredu 2-0 golovima Uede u 34. i Timbera iz jedanaesterca u 74. minuti iz jedanaesterca. Hrvatski reprezentativac Luka Ivanušec za Feyenoord je zaigrao od 63. minute.

Na ljestvici vodi PSV s 18 bodova, dok dva manje ima drugoplasirani AZ Alkmaar. Feyenoord je peti te ima devet bodova uz utakmicu manje. Fortuna je na 12. mjestu.