Kakva završnica / Perišić i Brozović doveli Inter do prvog Superkupa od 2010, Sanchez zabio za pobjedu u zadnjoj minuti produžetaka

Infarktna završnica u finalu talijanskog Superkupa između Juventusa i Intera. Alexis Sanchez zabio je u 120. minuti za 2-1 i trofej...

13.1.2022.
9:39
AP Images

Nogometaši Intera osvajači su talijanskog Superkupa nakon što su svladali Juventus s rezultatom od 2-1 u produžecima. Pobjednički pogodak zabio je Alexis Sanchez u 120. minuti utakmice.

Hrvatski reprezentativci Ivan Perišić i Marcelo Brozović odigrali su bitne uloge za Inter. Perišić je igrao 100 minuta, nakon čega je izašao iz igre. S druge strane, Brozović je odigrao cijelu utakmicu.

Juventus je poveo u 25. minuti pogotkom Weston McKenniea glavom. Međutim, prednost torinskog kluba nije trajala dugo. Lautaro Martinez izjednačio je susret u 35. minuti s bijele točke.

Inter je imao brojne sjajne prilike koje nisu uspjeli iskoristiti. Recimo, Perišić je pri kraju prvog poluvremena imao odličnu priliku, ali Adrien Rabiot je klizećim startom zaustavio udarac hrvatskog krila.

Većina susreta prošla je u znaku dominacije Intera, ali susret je otišao u produžetke. Kad su svi mislili da će se pitanje pobjednika riješiti raspucavanjem penala, ukazao se Alexis Sanchez zabivši za pobjedu u 120. minuti.