'PERIJA' JE NAJJAČI / Perišić golčinom protiv Japana ispisao povijest. U društvu je Messija i Ronalda, a legendarni Davor Šuker mu gleda u leđa

S 10 golova na velikim natjecanjima Perišić je sada za jedan pogodak ispred Davora Šukera

5.12.2022.
17:29
Igor Kralj/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija u ponedjeljak (od 16.00) igra protiv Japana utakmicu osmine finala Svjetskog prvenstva.

Susret je počeo vrlo otvorene i obje momčadi su imele svoje šanse, a najbolju u početnim fazama susreta je uprskala hrvatska reprezentacija u 25. minuti.

SJAJNO /

Zabranjena zastava osvanula na tribinama,ovako su naši navijači 'prevarili' Fifu

SJAJNO /

Joško Gvardiol je poslao sjajnu loptu iz vlastite polovice i gurnuo je Petkovića u sjajnu šansu, izbio je Bruno pred golmana, no spetljao se i nije uspio ugroziti protivnički gol.

Kazna za taj promašaj stigla je petnaestak minuta kasnije, zabio je Maeda nakon slabe reakcije hrvatske obrane. Tu je situaciju provjeravao i VAR, no nakon kraćih konzultacija odlučeno je da je sve regularno i Japanci su poveli.

Hrvatska je bolje ušla u nastavak i već nakon 10 minuta poravnala rezultat.

Za 1:1 zabio je Ivan Perišić sjajnim udarcem glavom s čak 12 metara, a tim pogotkom naš 'Perija' se upisao u povijest.

Perišić je, naime, ušao u društvo četiri igrača koji su postigli gol na svakom od posljednja tri svjetska prvenstva. Preostala trojica su Lionel Messi, Cristiano Ronaldo i Xherdan Shaqiri. Također, to mu je bio šesti gol na svjetskim prvenstvima, čime je postao najbolji hrvatski strijelac na SP-ima. Postao je i prvi hrvatski igrač koji je zabio 10 golova na velikim natjecanjima. Drugi na listi je legendarni Davor Šuker s devet golova.