PEPOVE TRUPE PROMARŠIRALE WEMBLEYEM: / City uništio Spurse, već u nedjelju bi mogli proslaviti naslov prvaka

Ne pobijedili li United u nedjelju, City će osigurati naslov prvaka.

14.4.2018.
22:40

Nogometaši Manchester Cityja napravili su još jedan korak prema novom naslovu prvaka Engleske pobijedivši u 34. kolu Tottenham na Wembleyju sa 3-1 (2-1), čime su stvorili 16 bodova prednosti pred gradskim suparnikom Manchester Unitedom koji ima utakmicu manje.

Guardiolina momčad povela je u 22. minuti pogotkom Gabriela Jesusa. Tri minute poslije na 2-0 povisio je Gundogan iz dvojbenog kaznenog udarca. Naime, vratar domaćih Hugo Lloris srušio je Raheema Sterlinga, ali se kontakt dogodio izvan kaznenog prostora.

No, sudac Jonathan Moss pokazao je na bijelu točku. U 42. minuti Christian Eriksen vratio je tračak nade Spursima u preokret, pogotkom za smanjenje na 1-2. No, u 72. minuti Sterling je uspio realizirati jednu od brojnih prilika u kojima se našao te postavio konačnih 3-1 čime je Manchester City prekinuo niz od tri poraza u svim natjecanjima.