PADERBORN - BAYER 1:4: / Apotekari protutnjali Paderbornom

Bayer iz Leverkusena kao gost svladao Paderborn

19.1.2020.
19:57

U posljednjoj utakmici 18. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayer iz Leverkusena je kao gost svladao Paderborn s uvjerljivih 4:1 (3:0).

[VIDEO] IVAN PERIŠIĆ BRILJIRAO I TAKO POSLAO BRUTALNU PORUKU KLUPSKIM ČELNICIMA: /

Neshvatljivo je da bi mu to napravili

Bayer je sada šesti

Pitanje pobjednika bilo je riješeno već nakon prvih 45 minuta nakon kojih je Bayer imao prednost od 3:0 zahvaljujući dvama pogocima Vollanda (11, 14) i jednim Baumgartlingera (36). U nastavku je Srbeny (51) smanjio na 3:1, da bi Havertz (75) postavio konačni rezultat. Bayer je sada šesti na ljestvici sa 31 bodom, dok je Paderborn ostao posljednji, 18. sa 12 bodova, tri manje od pretposljednje Fortune iz Duesseldorfa.

Bayern drugi

Ranije u nedjelju je Bayern pobijedio u Berlinu Herthu sa 4:0 (0-0) i probio se na drugu poziciju, a hrvatski reprezentativac Ivan Perišić imao je gol i asistenciju. Bavarci su do pobjede došli tek u drugom dijelu, u 60. minuti je centaršut Ivana Perišića glavom u gol pretvorio Mueller, a u 73. minuti je Lewandowski iz penala povećao na 2:0. Alcantara je dvije minute kasnije zabio i treći gol za Bayern, a u 84. minuti u strijelce se upisao i Perišić, nakon što mu je Mueller uzvratio asistencijom.

Vodi RB Leipzig s 40 bodova, a Bayern je drugi s četiri boda manje. Hertha je 14. sa 19 bodova.

REZULTATI 18. KOLA, Petak: Schalke 04 - Borussia M. 2-0 (Serdar 48, Gregoritsch 58) Subota: Hoffenheim - Eintracht F. 1-2 (Stafylidis 48 / Dost 18, Chandler 62) Fortuna - Werder 0-1 (Kastenmeier 67-ag) Mainz 05 - Freiburg 1-2 (Mateta 82 / Kwon 28, Petersen 41) Augsburg - Borussia D. 3-5 (Niederlechner 34, 55, Richter 46 / Brandt 49, Haland 59, 70, 79, Sancho 61) Koeln - Wolfsburg 3-1 (Cordoba 22, 45+2, Hector 62 / Steffen 66) RB Leipzig - Union Berlin 3-1 (Werner 51, 83, Sabitzer 57 / Buelter 10) Nedjelja: Hertha - Bayern 0-4 (Mueller 60, Lewandowski 73-11m, Thiago Alcantara 76, Perišić 84) Paderborn - Bayer 1-4 (Srbeny 51 / Volland 11, 14, Baumgartlinger 36, Have