DAVNO JE TO BILO / Ovo ste sigurno zaboravili: UEFA objavila snimku gola kojeg je Stipe Pletikosa primio s centra

Snimku tog pogotka UEFA je objavila povodom rođendana strijelca Marka van Bommela

22.4.2022.
23:26

Legendarni nizozemski nogometaš Mark van Bommel u petak slavi 44. rođendan, a tim se povodom UEFA prisjetila njegovog majstorskog pogotka kojeg je postigao prije 22 godine tijekom utakmice za mladu reprezentaciju svoje zemlje protiv Hrvatske na Europskom prvenstvu u Slovačkoj.

MODRIĆ I DRUŠTVO KORAK BLIŽE NASLOVU /

Vatreni zabio Realu i došao do strašnog podviga, odmazda Madriđana bila je nemilosrdna

Hrvatska je u tom susretu povela u 20. minuti pogotkom Darka Miladina, a Nizozemci su izjednačili golom kojega se UEFA sada prisjetila.

Van Bommel je u 42. minuti imao loptu u svojoj polovici i primijetio da hrvatski vratar Stipe Pletikosa stoji daleko od gol linije pa je uputio sjajan udarac i zabio za 1:1.

Nizozemci su kasnije do pobjede u toj utakmici stigli golom Jan Vennegoor of Hesselinka u 84. minuti.

Za talentiranu hrvatsku reprezentaciju u tada su igrali Igor Bišćan, Tomislav Šokota, Igor Tudor, Jurica Vranješ, Boško Balaban, a izbornik je bio Ivo Šušak. Od mladih Vatrenih na tom su se Euru očekivale velike stvari, no na kraju su prvenstvo završili na posljednjem mjestu u skupini.