OVO JE PRAVI KAPETAN: / Čitava Europa bruji o snimci Ronalda koja se pojavila na društvenim mrežama

Na društvenim mrežama pojavila se snimka na kojoj se vidi kako Cristiano Ronaldo zove svog suigrača Moutinha i hrabri ga da izvede jedanaesterac u četvrtfinalnom susretu protiv Poljske.

5.7.2016.
12:00
Screenshot: Twitter

Nakon što je nakon 90 minuta utakmice završilo rezultatom 1-1, susret je otišao u produžetke. Nakon dva puta po 15 minuta, pobjednik se odlučivao izvođenjem udaraca s bijele točke. Kako je to prilično stresna situacija za većinu nogometaša, neki od Portugalaca prilično su bili preplašeni velike odgovornosti.

Tako se uoči samog izvođenja João Moutinho sakrio iza svojih suigrača. Ronaldo se naravno sam prijavio, ali je primijetio da ne samo među izvođačima, nego i igračima oko izbornika Santosa, nema Moutinha koji spada u red najboljih izvođaća jedanaesteraca u momčadi.

'Sve je u božjim rukama sad'

Ronaldo je odmah, poput pravog kapetana i vođe momčadi pozvao Moutinha:

"Hey, hey, dođi, dođi pucati. Ti ih pucaš dobro. Ako i izgubimo, je*i ga".

Kad je vidio strah u očima svog suigrača, pokušao ga je ohrabriti riječima:

"Sve je sad u božjim rukama".

Moutinho je na kraju pucao jedanaesterac i pogodio, a Portugal je u lutriji jedanaesteraca bio uspješniji s 5-3.