REZULTATI / Ovako stoje stvari za Dinamo nakon drugog kola Lige prvaka: Modri u idealnoj poziciji

Domaćin je dominirao veći dio utakmice, imao je vodstvo i daleko više prilika, no austrijski prvak je izvukao bod

15.9.2022.
8:17
Marko Lukunic/PIXSELL

Nakon neočekivanog poraza na stadionu Maksimir, londonski Chelsea je kiksao i na svom travnjaku odigravši 1-1 protiv RB Salzburga. Domaćin je dominirao veći dio utakmice, imao je vodstvo i daleko više prilika, no austrijski prvak je izvukao bod.

NEMA RAZOČARENJA /

Navijači Modrih ni nakon poraza ne kriju optimizam: 'Ovakav Dinamo najbolji je hrvatski brend'

Chelsea ponovno kiksao

Poveli su golom Raheema Sterlinga u 48. minuti na asistenciju Masona Mounta, no austrijski prvak je uspio izjednačiti u 75. minuti golom Noaha Okafora koji je zabio i Milanu u prvom kolu. Pogodak Salzburga ide na dušu Thiaga Silve koji je loše reagirao dozvolivši Junioru Adamu da mu odnese loptu, a potom asistira za pogodak. Za Chelsea je Mateo Kovačić igrao do 81. minute, Luka Sučić je za goste igrao do 70. minute, dok Roko Šimić nije ulazio u igru.

U prvom susretu iz ove skupine Milan je na San Siru pobijedio Dinamo s 3-1. Strijelci za Milan bili su Olivier Giroud (45-11m), Alexis Saelemaekers (47) i Tommaso Pobega (77), dok je pogodak za Modre postigao Mislav Oršić (56). Na ljestvici vodi Milan s četiri boda, Dinamo ima tri, Salzburg dva, a Chelsea jedan bod.