KONAČNA ODLUKA / Osvećuje li se to bivši klub Cristianu Ronaldu zbog ružnog rastanka? Odlukom su sigurno razočarali Portugalca

Na osvojenu medalju pravo ima i Cristiano Ronaldo, koji je sezonu započeo u Manchester Unitedu

27.2.2023.
13:49

Nogometaši Manchester Uniteda pobjednici su ovosezonskog izdanja engleskog Liga kupa, oni su u finalu na Wembleyu svladali Newcastle United s 2-0 (2-0).

SVIJET BILIH /

U Splitu vlada zakon šutnje: 'Nemojte mene, što god kažem 'mrtav sam', razapet će me'; Joško Vlašić bez straha; 'Samo u jednom je spas Hajduka'

Susret je bio odučen u razdoblju od samo šest minuta u drugom dijelu prvog poluvremena kada su Crveni vragovi postigli oba pogotka. Prvo je Casemiro (33) zatresao mrežu Svraka udarcem glavom nakon ubačaja Shawa iz slobodnog udarca, da bi se šest minuta potom udarac Rashforda odbio od noge Botmana (39-ag), kojemu je pripisan autogol, te prevario Kariusa na vratima.

Za Manchester United ovo je šest naslov u Liga kupu do kojega je stigao iz svog 10. finala, dok je Newcastle United i dalje bez trofeja u ovom natjecanju, ovo mu je bio drugi finale, a prije 47 godina je izgubio od Manchester Cityja.

Manchester Unitedu je ovo prvi trofej u bilo kojem natjecanju još od 2017. kada je također osvojio Liga kup, dok se post Newcastle Uniteda nastavlja. Klub sa Saint James' Parka je svoj posljednji trofej osvojio 1969. u Kupu velesajamskih gradova, dok je u Engleskoj posljednji naslov FA Kup iz 1955.

Na osvojenu medalju pravo ima i Cristiano Ronaldo, koji je sezonu započeo u Manchester Unitedu, da bi klub napustio u studenom i potpisao za Al Nassr.

Portugalski nogometaš bio je prijavljen za ovo natjecanje. Međutim, Ronaldo u dresu Crvenih vragova nije odigrao niti minute u ovom natjecanju.

Prema pravilima engleskog Liga kupa, Ronaldo ima pravo na medalju, ali konačnu odluku donosi osvajač trofeja, tj. Manchester United.

Britanski mediji podsjećaju da se Ronaldo i Manchester United u studenom prošle godine nisu razišli na lijep način, zbog čega su čelnici kluba s Old Trafforda odlučili portugalskom nogometašu ne poslati zlatnu medalju za osvajanje Liga kupa.