ROVOSKA BITKA U POLJSKOJ / Osijek remizirao protiv Pogona. Bjeličinu momčad izludjela fantastična obrana Poljaka

Uzvrat je za tjedan dana na stadionu Gradski vrt.

22.7.2021.
22:56
Dubravka Petric/PIXSELL

Nogometaši Osijeka u prvoj su utakmici 2. pretkola Konferencijske lige na gostovanju kod Pogona u Szczecinu igrali 0-0.

Ukupni pobjednik dvoboja Osijek - Pogon u 3. pretkolu igrat će protiv boljeg iz dvoboja bugarskog CSKA iz Sofije i latvijske Liepaje.

--------

UŽIVO

Pogon - Osijek 0:0

Pogon: Stipica; Bartkowski, Zech, Triantafyllopoulos, Machado Mata – Dabrowski, Kozlowski, Gorgon, Kurzawa, Kowalczyk - Zahovič

Osijek: Ivušić – Čeberko, Škorić, Jurčević, Lončar – Žaper, Kleinheisler, Jugović – Miloš, Bohar, Mierez

--------

Kraj utakmice.

90' - Igrat će se još tri minute.

88' - Osijek je imao dobru šansu iz kontre, ali pokušaj je opet odbila obrana Pogona.

82' - Malo je do kraja ostalo, obrana Pogona i dalje je neprobojna.

78' - Uf, Kowalczyk je sada šutirao iz vrlo opasne situacije, ali Ivušić je bio na mjestu.

75' - Ovo je baš rovoska bitka. Osijek nikako ne uspijeva probiti blok Poljaka.

70' - Osijek je imao dvije prilike iz centaršuta, obje su bile neuspješne. Bjelica uvodi Nejašmića i Hiroša, a izlaze Bohar i Jugović.

65' - Osijek igra dosta povučeno, da ne kažemo i neaktivno, a bitka se uglavnom vodi na sredini terena. Vrlo tvrda utakmica.

60' - Nastala je sada mala gužva u kaznenom prostoru Osijeka, ali uspjeli su se obraniti.

58' - Bohar je pucao iz slobodnjaka, ali nije bio precizan. Kleinheisler izlazi Pilj ulazi.

57' - Kurzawa dobiva žuti karton zbog prekršaja nad Kleinheisleru.

55' - Pogon sjajno iznosi kontranapade, opasno su prijetili preko desne strane i Kozlowksog koji je sjajno dao u sredinu, ali je Škorić ometao Kowalczyka i lopta odlazi van. Osijek mora paziti na protuudare Pogona.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

--------

45' + 2' - Kraj prvog poluvremena.

40' - Smirila se malo utakmica, valjda je i igračima već dosta ovog poluvremena.

35' - Izvukao se sada Jurčević, zakačio je Kowalczyka đonom po nozi, ali sudac ga samo opominje.

30' - Pola sata igre je za nama, oprezne su obje momčadi nitko ne srlja. Pogon se brani čvrsto na svojoj polovici, napadači se povlače na 30 metara od gola kako bi se momčad što bolje branila. Osijek pokušava malo preskakati igru, ali ne mogu nikako proći blok. Bjelica ne riskira i ne podiže tempo, a teško ćemo vidjeti golove ako će ovako igrati bez rizika.

26' - Osijek je sve češće na polovici Poljaka, a Pogon će sada vjerojatno tražiti priliku iz kontre, a tu su vrlo dobri.

21' - Jurčević je očistio vrlo opasnu loptu koja je stigla na peterac.

20' - Osijek je malo bolji, počeli su malo žešće igrati.

13' - Mierez šutira s velike distance, ali neprecizan je.

10' - Dajbrowski je prijetio nakon kornera, ali bio je neprecizan.

8' - Dinamična je utakmica, Osijek igra svoju standardnu igru, čvrsti blok i brza tranzicija.

7' - Pogon je imao dobru šansu preko Kovalczyka koji je u kaznenom prostoru, uputio je prizemnu loptu prema golu Ivušića koji se ispružio i obranio taj udarac.

3' - Mierez je pucao, ali daleko je lopta otišla od gola. Osijek je krenuo žestoko.

1' - Počela je utakmica.

--------

U četvrtak navečer tri hrvatska kluba, Hajduk, Rijeka i Osijek igraju prve ovosezonske utakmice u Europi. Naši klubovi natjecanje počinju u drugom pretkolu novonastale Konferencijske lige, a sve utakmice ćete moći gledati u izravnom televizijskom prijenosu. Moći ćete ih pratiti i u tekstualnom prijenosu na portalu Net.hr.

VELIKI DAN ZA HRVATSKI NOGOMET /

Hajduk, Rijeka i Osijek igraju prve utakmice u Europi, sve ih možete pratiti u izravnom prijenosu

Pogon nije nepoznanica za Osijek, dobro ih je upoznao Nenad Bjelica dok je bio trener Lecha, a dobro ih poznaje i Damjan Bohar koji je igrao u poljskoj Ekstraklasi.

"Kako ne vrijedi pravilo gola u gostima, nije bitno koliko ćemo pogodaka zabiti u četvrtak. Želimo odigrati najbolju moguću utakmicu. Nismo u prošlom susretu imali Kleinheislera i Škorića, ali oni će biti spremni za sutra. Igor Silva nije stigao, a on je jako bitan igrač za nas. Imamo igrače koji ga mogu zamijeniti, a to su Mato Miloš i Alen Grgić“, rekao je Bjelica.

Utakmicu Osijeka s Pogonom prenosi HNTV.