OSIJEK DOŠAO DO REKORDNE 21. POBJEDE U HNL-U: / Mierez opet promašio penal pa zabio, Gyurcsu prvijenac u osječkom dresu

Osijek ostvario rekordnu 21. pobjedu

11.5.2021.
21:22
Davor Javorovic/PIXSELL

U susretu 34. kola Prve HNL Osijek je pobijedio Šibenik s 3:0 matematički osiguravši drugo mjesto, a pritom je ostvario i 21. pobjedu ove sezone, što je novi klupski rekord.

LOKOMOTIVA UZELA VAŽAN U BOD U BITCI ZA OPSTANAK KAKVU HRVATSKI NOGOMET NE PAMTI: /

Istra se sad nalazi u teškoj situaciji

Golove su zabili Santini (65), Mierez (73) i Gyurcso (90+2), a Osijek je mogao i uvjerljivije slaviti, imao je promašeni kazneni udarac i gredu.

Bila je to četvrta pobjeda Osijeka protiv Šibenika ove sezone uz razliku pogodaka 10-0.

11.05.2021., stadion Gradski vrt, Osijek - Hrvatski Telekom Prva liga, 34. kolo, NK Osijek - HNK Sibenik. Trener Osijeka Nenad Bjelica Photo: Davor Javorovic/PIXSELL

Osijeku poništili gol

Domaćin je bio korak do vodstva već u 11. minuti, no Jurčević je pogodio mjesto gdje se spajaju vratnica i greda. Pet minuta kasnije zaprijetio je Kleinheislera sa 16 metara, ali je pucao zamalo pokraj desne vratnice, da bi u 18. minuti zaprijetio i Pilj. U 28. minuti Osijek je poveo Žaperovim golom, ali je pogodak naknadno poništen jer je Mierez bio u zaleđu.

Prvu priliku gosti su imali u 35. minuti, Torres je proigrao Minu koji je lijeve strane ušao u kazneni prostor, ali je Ivušić odličnom obranom sačuvao mrežu.

U 58. minuti Osijek je imao sjajnu priliku za vodstvo, no Mierez nije uspio realizirati kazneni udaraca, pogodio je lijevu vratnicu od koje se lopta odbila vrataru Šibenika u ruke.

11.05.2021., stadion Gradski vrt, Osijek - Hrvatski Telekom Prva liga, 34. kolo, NK Osijek - HNK Sibenik. Ivan Santini Photo: Davor Javorovic/PIXSELL

Mierez i Gyurcso strijelci

U 65. minuti Osijek je posve zasluženo poveo. Kleinheisler je idealno pronašao Santinija koji se u šesnaestercu oslobodio svog čuvara i zabio za 1:0. Osam minuta kasnije Mierez je zabio za 2:0, a točku na "i" stavio je Gyurcso u sudačkoj nadoknadi.

Lokomotiva je ostala osma sa 30 bodova, Varaždin na devetoj poziciji ima 27 bodova i susret manje, dok je Istra posljednja sa 26 bodova. Dinamo vodi sa nedostižnih 78 bodova, Osijek je sigurno drugi sa 71 bodom, Gorica na trećem mjestu ima 59 bodova, a slijede Rijeka (52) i Hajduk (51).

REZULTATI: Istra 1961 - Lokomotiva 1-1 (Gonzalez 45+2 / Pivarić 38-11m) Osijek - Šibenik 3-0 (Santini 65, Mierez 73, Gyurcso 90+2)

U srijedu: Slaven Belupo - Rijeka (16.00) Dinamo - Varaždin (18.05) Hajduk - Gorica (20.10)