Olić zabio oba gola Bayerna, drugi u 94. minuti za slavlje

Zahvaljujući Ivici Oliću nogometaši Bayerna iz Münchena u drugoj su prijateljskoj utakmici na pripremama u Kataru pobijedili ponajbolji egipatski klub Al-Ahly 2:1.

7.1.2012.
21:41

Bio je 32-godišnji hrvatski napadač najbolji igrač svoje momčadi u prvoj ozbiljnijoj Bayernovoj utakmici u 2012. godini, nakon što je u 11. minuti ušao u igru umjesto lakše ozlijeđenog Marija Gomeza.

Olić je prvi gol zabio u 31. minuti pogodivši iz blizine nakon kombinacije Arjena Robbena i Tonija Kroosa.

Na 1:1 Egipćani su izjednačili početkom drugog poluvremena. Olić je prije i poslije toga imao još nekoliko prilika, kao što ih je nekoliko pripremio suigračima. Gol odluke zabio je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade iskoristivši jednu pogrešku Al-Ahlyjeva vratara Ekramyja.

Podsjetimo, prije dva dana Olić je protiv mjesnog drugoligaša Al-Sailiyje postigao pet pogodaka u visokoj pobjedi 13:0.

Posljednjih je 15-ak minuta subotnje utakmice odigrao i Danijel Pranjić, koji je ušao u igru umjesto Kroosa.