O OVOM MOSTARCU UPRAVO SVI PRIČAJU: / Nogometaš iz susjedstva spasio svoju Astanu u dramatičnoj utakmici

Marin Aničić, nogometaš iz Bosne i Hercegovine, promaknuo se u junaka kazahstanskog prvaka Astane.

20.7.2016.
20:07
AFP, STANISLAV FILIPPOV

Naime, Aničić je golom u zadnjoj minuti utakmice donio pobjedu 2:1 i prolazak njegovom klubu Astani u 2. pretkolu Lige prvaka protiv litvanskog Žalgirisa. Iako je sve dobro izgledalo za Astanu nakon prve utakmice odigrane prošloga tjedna u Vilniusu (0-0), u drugoj su Kazahstanci visili do samoga kraja.

Branič koji zabija i spašava

Iako je Aničić, inače branič Astane, zabio u 31. minuti za 1-0, nakon toga se dogodio šok za domaćina! Elivelton je u 57. minuti zabio za 1-1, rezultat koji je jamčio prolazak Žalgirisa u 3. pretkolo Lige prvaka. I onda je na scenu stupio Aničić u 92. minuti susreta. Lopta je bila ubačena u gužvu u peterac. Aničić se našao na pravom mjestu u pravo vrijeme i ugurao loptu za veliko slavlje svoje momčadi. Astana će u narednoj fazi natjecanja igrati protiv boljeg iz susreta Celtic - Lincoln Red Imps.

OPROŠTAJ MARKA PJACE: Dinamo preko Vardara lovi okršaje protiv – Dinama

Postao član Zmajeva

Inače, Marin Aničić rođeni je Mostarac. Igrao je u Zrinjskom, a prijed vije godine otišao je u Astanu koja je prošle sezone igrala skupinu Lige prvaka. I odigrala ju je sjajno! Inače, u skupini su bili finalist Atletico Madrid, Benfica i Galatasaray. Astana je na kraju skupinu završila kao posljednjeplasirana momčad skupine C s 4 osvojena boda. Aničić je odigrao jako dobru Ligu prvaka i tako natjerao izbornika BiH Mehmeda Baždarevića da ga pozove u reprezentaciju.

ČUDESNI POGODAK UPRAVO OBILAZI SVIJET: Austrijski napadač izveo majstoriju za pamćenje