Premier liga / Nova pobjeda za Chelsea: Willian i Pedro donijeli Bluesima tri boda protiv Newcastlea

12.1.2019.
20:27
AP Images

U posljednjem susretu subotnjeg programa 22. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je na svom Stamford Bridgeu svladao Newcastle United sa 2:1.

Golove za Chelsea postigli su Pedro (9') i Willian (56'), dok je strijelac za Newcastle bio Clark (40').

Hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić igrao je za Chelsea do 63. minute.

Ovom pobjedom četvrti Chelsea je stigao do učinka od 47 bodova, jedan više uz utakmicu manje ima treći Tottenham Hotspur, koji će u nedjelju ugostiti Manchester United, a tri više uz također utakmicu manje drugi Manchester City, koji će svoj susret 22. kola igrati u ponedjeljak protiv Wolverhampton Wanderersa.

Newcastle je ostao u zoni ispadanja, 18. sa 18 bodova, jednim manje od 16. Southamptona i 17. Cardiff Cityja.

Ranije u subotu je vodeći Liverpool povećao svoju prednost u odnosu na drugoplasirani Manchester City na sedam bodova 1-0 (0-0) pobjedom na gostovanju kod Brighton and Hove Albiona. Jedini gol na utakmici postigao je Salah (50-11m) iz kaznenog udarca kojega je sam izborio nakon duela s Grossom.

Hrvatski stoper Dejan Lovren nije konkurirao za nastup u momčadi Liverpoola zbog ozljede mišića.

Iznenađenje dana priredio je West Ham United koji je sa 1-0 (0-0) svladao Arsenal golom Ricea (48).

West Ham je sada deveti sa 31 bodom, dok je Arsenal peti sa 41 bodom.