KAKAV SHOW / Tko kaže da ženski nogomet nije zanimljiv? Igračice Barcelone senzacionalnim preokretom osvojile naslov pred punim tribinama

Stadion je po prvi put u povijesti na finalnoj utakmici bio rasprodan

3.6.2023.
18:30
PROFIMEDIA

Nogometašice Barcelone po drugi put u posljednje tri godine osvojile su naslov pobjednica Lige prvakinja svladavši njemački Wolfsburg s 3-2 (0-2) u subotnjem finalu odigranom na rasprodanom Philips stadionu u Eindhovenu.

MANCHESTER JE PLAV /

Građani uz dva pogotka Gundogana svladali Crvene vragove u finalu FA Kupa: Sada im se smiješi povijesna prilika

Barcelona je igrala u svom četvrtom finalu u posljednjih pet godina, a Wolfsburg je u svom šestom finalu tražio put prema trećem trofeju, nakon što su prva dva osvojile 2013. i 2014.

Njemačke nogometašice su svom cilju bile bliže nakon prvog poluvremena, jer su golovima Ewe Pajor u 3. minuti i Alexandre Popp u 37. minuti vodile s 2-0.

No, u drugom poluvremenu je uslijedio potpun preokret. Patricia Guijarro je u razmaku od dvije minute, u 48. i 50., dvaput poslala loptu u mrežu za 2-2. Pobjedu Barceloni donijela je Fridolina Rolfo u 70. minuti.