NEZAUSTAVLJIV / Njegovoj formi nema kraja: Hrvatski napadač ponovno zabio i donio svom klubu plasman u Ligu prvaka

Čolak je igrao do druge minute sudačke nadoknade, dok je Borna Barišić odigrao čitav susret

25.8.2022.
9:52
profimedia.hr

Hrvatski napadač Antonio Mirko Čolak svojim je pogotkom odveo škotskog doprvaka Rangers u natjecanje po skupinama nogometne Lige prvaka. Čolak je bio strijelac jedinog pogotka u 1-0 pobjedi u uzvratnom susretu posljednjeg, 4. pretkola na gostovanju kod PSV-a u Eindhovenu.

SAD JE POZNATO /

Evo u kojem će šeširu biti Dinamo ako izbori Ligu prvaka: Benfica je odlučila

Kako je prvi dvoboj u Glasgowu završio rezultatom 2-2, Rangers je prošao dalje s ukupnih 3-2. Hrvatski se napadač okoristio velikom pogreškom najuže obrane domaćih u 60. minuti, vratar Benitez u probleme je teškim proigravanjem doveo Ramalha kojemu je na vrhu kaznenog prostora loptu oteo Tillman, a krilni igrač Rangersa potom je nesebično dodao do Čolaka koji je s pet metara pogodio prazan gol.

Čolak je igrao do druge minute sudačke nadoknade, dok je Borna Barišić odigrao čitav susret za Rangers. Plasman u Ligu prvaka u srijedu je izborio i danski prvak FC Kopenhagen koji je na gostovanju kod turskog prvaka Trabzonspora uspio odigrati 0-0 i tako sačuvati minimalnu 2-1 pobjedu iz prve utakmice otprije osam dana.