NIŠTA OD VRHA LJESTVICE: / Istra dvaput ispuštala vodstvo u Gradskom vrtu

U dvoboju 4. kola hrvatskog prvenstva nogometaši Osijeka i Istre 1961 su na stadionu Gradski vrt odigrali neodlučeno 2:2 (0:0), a domaćini su do boda došli u šestoj minuti sudačke nadoknade.

1.8.2015.
23:00
PIXSELL, Marko Mrkonjić

Poveli su gosti u 54. minuti pogotkom glavom Antonija Perića, a u 67. minuti je izjednačio Antonio Perošević. Četiri minute prije kraja Stefan Nikolić je iz blizine opet donio prednost Puljanima, a u šestoj minuti sudačke nadoknade Osječane je iz gužve poraza spasio Andrej Lukić.

Split promašio jedanaesterac

Da je zadržala prednost, Istra 1961 bi skočila na vrh ljestvice, a ovako je ostala treća sa sedam bodova, jednim manje od vodećeg Dinamai drugoplasiranog Splita koji je u Zaprešiću odigrao 0:0 protiv Intera.

U 71. minuti igrač Intera Josip Šoljić je skrivio jedanaesterac i zaradio isključenje, no Splitov napadač Slavko Blagojević je promašio s bijele točke. U 81. minuti Inter je imao šansu čak i za pobjedu, ali je Čeliković pogodio vratnicu.