[VIDEO] ŠOU NIKOLE KALINIĆA NA SAN SIRU: / Hrvat u 9 minuta zabio dva gola u pobjedi Milana

Hrvatski reprezentativni napadač Nikola Kalinić počeo je prvu utakmicu u Seriji A od prve minute za Milan i odmah oduševio San Siro u okršaju protiv Udinesea.

17.9.2017.
16:13

Kale je prvijenac postigao u 22. minuti nakon što se sjajno snašao poslije ubačaja Calabrija. Pet minuta kasnije izjednačio je Lasagna.

Kalinić, koji je ovog ljeta stigao iz Fiorentine nakon višemjesečnih pregovora, vratio je prednost Milanu nakon što se ponovno vrhunski snašao u gužvi u gostujućem petercu i zabio u 31. minuti.

A u 82. minuti Kalinić je od Kessieja dobio loptu u prostor na 20-ak metara od gola i zatresao mrežu, ali video tehnologija uskratila mu je hat-trick, VAR sudac je procijenio da je bilo zaleđe.

Radilo se doista o centimetrima... Odmah nakon toga Kalinić je zamijenjen, uz dakako velik pljesak publike na San Siru. Milan je na kraju slavio rezultatom 2-1. Balić je ostao na klupi, Perica je ozlijeđen, a bh. reprezentativac Riad Bajić ušao je u 61. minuti.

Što se tiče ostalih susreta, Napoli je sa 6-0 razbio Benevento, golovima Allana u 3., Insignea u 15., Mertensa u 27., Callejona u 32.,a Mertensa još dvaput iz penala - u 65. i 90. minuti. Rog je ušao u 74. minuti.

Ivan Strinić asistirao je za bod Sampdorije kod Torina (2-2). Gosti su poveli golom Zapate u prvoj minuti, Baselli u 13. i Belotti u 15. su preokrenuli, a Strinić je u 34. asistirao Quagliarelli za 2-2. Zamijenjen je u 66. minuti.

Cagliari je s 2-0 pobijedio u gostima kod SPAL-a golovima Barelle u 17. i Pedra u 68. minuti.