PRVACI SLAVILI U DERBIJU / Niko Kovač prekinuo katastrofalan niz, Grbić bolji od Majera, PSG kiksao

Monaco je stigao do prve pobjede u posljednjih pet kola

1.12.2021.
23:29

U derbiju 16. kola francuskog nogometnog prvenstva Lille je na gostovanju pobijedio Rennes sa 2-1, Monaco je kao gost porazio Angers sa 3-1, dok je Nica na Parku prinčeva odigrala 0-0 protiv PSG-a.

RASPLET EUROPSKE LIGE /

Kovačev Monaco pobijedio i osvojio skupinu, dalje ide i Bayer Leverkusen

U sudaru dvojice hrvatskih reprezentativaca Ivo Grbić je bio bolji od Lovre Majera.

Lille je poveo u 31. minuti golom Xeke, a u posljednjim trenucima prvog dijela Renato Sanches je zabio i drugi gol za goste. U 85. minuti BenjaminBourigeaud je vratio nadu domaćinu, ali samo nadu.

Grbić je branio za pobjednički sastav, dok je Majer za Rennes igrao u drugom dijelu.

Monaco, Nike Kovača je na gostovanju pobijedio Angers sa 3-1 ostvarivši prvu ligašku pobjedu u zadnjih pet kola.

Gosti iz Kneževine su poveli u 25. minuti golom Myrona Boadua, a posljednjim trenucima prvog dijela Sofiane Diop je zabio za 2-0. Angers je smanjio u 55. minuti kada je AlexanderNubel nespretno zatresao vlastitu mrežu, a pobjedu Monaca potvrdio je Axel Disasi pogodivši u 73. minuti za 3-1.

Marseille je na gostovanju pobijedio Nantes sa 1-0, a susret je odlučio gol Gersona Santos da Silve u 30. minuti. Samo dvije minute kasnije Nantes je ostao s igračem manje nakon što je isključen Nicolas Pallois. Duje Ćaleta-Car nije nastupio za OM.

Pariške zvijezde kiksale

PSG i Nica su na Parku prinčeva odigrali bez golova. Domaćin je imao 70 posto posjeda lopte, čak 22 udarca, ali nije uspio probiti gostujuću obranu.

Strasbourg je u susretu sa čak sedam golova pobijedio Bordeaux sa 5-2 gurnuvši Girordince u zonu ispadanja.

Brest je sa 1-0 pobijedio "fenjeraša" St Etienne upisavši petu uzastopnu pobjedu nakon što u prvih 11 kola nije ostvario niti jednu. Gol odluke zabio je Romain Faivre iz kaznenog udarca u 64. minuti.

Na ljestvici vodi PSG sa 41 bodom, Marseille se probio na drugo mjesto sa 29 bodova, Rennes je treći sa 28, Nica ima 27, a Lens 26 bodova. Monaco je sedmi sa 23 boda, dok je prvak Lille na 12. poziciji sa 21 bodom.