NIKAKO NA ZELENU GRANU / Niko Kovač ponovno ostao bez pobjede, 'Vukovima' samo bod kod Augsburga

Wolfsburg je u 9. kolu bundesliga upisao treći remi od početka sezone

8.10.2022.
17:51

Nakon dramatične pobjede u prošlom kolu nad Stuttgartom, Wolfsburg Nike Kovača nije uspio ponovno pobijediti. "Vukovi" su u 9. kolu Bundeslige na gostovanju kod Augsburga odigrao 1:1 i tako stigli do trećeg remija ove sezone.

REAKCIJA NA GLASINE /

Niki Kovaču stigla (ne)očekivana podrška, u njegovu obranu stao igrač Wolfsburga: 'On bi trebao dobiti otkaz...?'

Wolfsburg je poveo u 27. minuti golom Yannicka Gerhardta, a Augsburg izjednačio u 55. minuti preko Roberta Gumnya.

Hrvatski ofenzivac Josip Brekalo ostao je na klupi Wolfsburga.

Debakli Schalkea i Bochuma

Bayer je kod kuće s novim trenerom Xabijem Alonsom deklasirao Schalke s 4-0. Apotekari su poveli u 38. minuti golom Moussa Diabyja, a tri minute kasnije on je asistirao za  pogodak Jeremyja Frimponga. Isti dvojac sudjelovao je i kod trećeg pogotka, strijelac je opet bio Frimpong na asistenciju Diabija, a konačan rezultat postavio je Paulinho golom u 90. minuti. Momčad iz Leverkusena ostvarila je drugu pobjedu u prvenstvu i pobjegla je s začelja, dok je  Schalke doživio treći uzastopni poraz.

Nogometaši Bochuma pobijedili su na svom terenu Eintracht s 3-0 i ostvarili prvu ligašku pobjedu ove sezone. Domaći su poveli golom Filipa Hoffmanna u 71. minuti, a prednost je udvostručio Evan Ndika autogolom u 88. minuti. Konačan rezultat postavio je Philip Foerster u trećoj minuti sudačke nadoknade. Prva je to prvenstvena pobjeda Bochuma koji je i dalje posljednji na ljestvici s četiri boda. Za klub iz Frankfurta Kristijan Jakić je igrao prvo poluvrijeme.