NEZAUSTAVLJIVI REAL DOJURIO DO REKORDA: / Kraljevi gaze sve pred sobom, sjećate li se kad su zadnji put izgubili?

Nogometaši Real Madrida pred svojim su navijačima deklasirali Granadu s 5-0 u 17. kolu španjolskog prvenstva i izjednačili uistinu fascinantan rekord.

7.1.2017.
15:12
AFP, GERARD JULIEN

Ovo je, naime, bila 39. uzastopna službena utakmica u kojoj je Kraljevski klub izbjegao poraz. Izjednačio je Real Madrid time španjolski rekord koji je prošle godine postavio njegov najveći suparnik Barcelona. Samostalni će rekorderi nogometaši Zinedinea Zidanea moći postati već u četvrtak kada ih čeka gostovanje kod Seville u uzvrtanoj utakmici osmine finala Kupa kralja. U prvom dvoboju je Real kod kuće slavio s 3-0. Za podsjetnik, Madriđani su posljednju službenu utakmicu izgubili 6. travnja kada je Wolfsburg u Ligi prvaka slavio s 2-0.

RONALDO NE MOŽE BEZ SUIGRAČA: /

Portugalac pokazao Modriću i suigračima kakav je vođa

Dva gola Isca

Glavninu posla protiv Granade Real je obavio već u prvom poluvremenu u kojem je zabio četiri gola. Isco je doveo domaće u vodstvo u 12. minuti, a osam minuta kasnije je već bilo 2-0. Pucao je naš Luka Modrić, golman gostiju Ochoa je obranio njegov udarac, ali natrčao je Karim Benzema i pospremio loptu u mrežu.

Cristiano Ronaldo je glavom zabio za 3-0 u 27. minuti, a u 31. je Modrić asistirao Iscu za njegov drugi, a Realov četvrti pogodak. U drugom je poluvremenu Casemiro zabio za konačnih 5-0 na dodavanje Jamesa Rodrigueza. Modrić je ostao u igri do kraja utakmice, dok ozlijeđeni Mateo Kovačić nije bio u kadru.

Šesnaest različitih strijelaca

Zanimljivo je spomenuti i da je Casemiro bio već 16. strijelac za Real ove sezone u španjolskom prvenstvu. Nijedan klub u pet najjačih europskih liga ove sezone nije imao toliko različitih strijelaca.

Real je na čelu ljestvice s 40 bodova, šest više od drugoplasirane Barcelone koja u nedjelju gostuje kod Villarreala.