NEVIĐENA LUDNICA POD BIJELIM BRIJEGOM: / Mostarci burno proslavili povijesni uspjeh i poslali poruku svima: 'Ku*ac vas čeka...'

Nakon utakmice uslijedilo je veliko slavlje igrača, stručnog stožera i navijača

2.8.2019.
8:46
Screenshot

BiH doprvak Zrinjski priredio je veliko iznenađenje pobijedivši u Mostaru nakon produžetaka nizozemski Utrecht sa 2-1 nakon što su obje utakmice završile 1-1.

ČUDESNA NOĆ U MOSTARU: /

Zrinjski upravo kreirao senzaciju svih senzacija, grad u ovim trenucima gori

Gosti su poveli u posljednjim trenucima prvog dijela nakon velike pogreške vratara Ivana Brkića. Simon Gustafson je pucao iz slobodnog udarca, a lopta je išla ravno u Brkića, no prošla mu je kroz ruke u gol. Izjednačio je Irfan Hadžić sjajnim golom u 65. minuti. Do kraja više nije bilo golova pa je susret ušao u produžetke.

Ključni trenutak dogodio se u 111. minuti kada je Staniša Mandić zabio na asistenciju bivšeg igrača Lokomotive i Dinama Damira Šovšića. Domaćinu je pomogla i nespretna reakcija gostujućeg vratara Davida Jensena.

Šovšić je ubacio loptu u kazneni prostor, domaći stoper Janssen i Mandić su uklizali, a lopta se odbila u vratnicu do Utrechtova vratara koji je nije uspio zadržati, pa je Mandić zabio u prazan gol za 2-1.

Šovšić je odigrao cijeli susret, baš kao i Brkić, te Tomislav Barbarić. Frano Čirjak je igrao do 58. minute, Mario Tičinović je ušao u igru u 87. minuti, a Ivan Lendrić u 103. minuti.

U idućoj rundi momčad hrvatskog stručnjaka Harija Vukasa će igrati protiv švedskog Malmoa koji je nakon dvije dramatične utakmice izbacio Domžale.