HRVATSKA-TURSKA 0:1 / Neslavna premijera Vatrenih na Opus Areni: Turska nosi puni plijen iz Osijeka

Hrvatska nogometna reprezentacija poražena je u susretu D skupine kvalifikacija za EURO 2024. godine u Osijeku od Turske sa 0-1 propustivši veliku priliku približiti se na korak do europske smotre u Njemačkoj.

12.10.2023.
18:41

Pogodak odluke zabio je Baris Alper Yilmaz u 30. minuti.

PONOVNO USTAŠLUK /

Novi skandal! Grupica navijača pjevala ustašku pjesmu, pa vikala: 'O Hrvatska, nezavisna država'

Hrvatska je za ogled protiv izravnog suparnika za plasman na EURO bila oslabljena neigranjem Ivana Perišića, Mislava Oršića, Andreja Kramarića, Luke Ivanušeca, dok se Marko Livaja oprostio od reprezentacije.

Turska je daleko bolje ušla u susret i u prvih 13 minuta gosti su imali tri lijepe prilike, no udarce Barisa Yilmaza i u dva navrata Kerema Akturkoglua je Dominik Livaković sjajno zaustavio.

Daleko bolju igru gosti su okrunili vodstvom u 30. minuti. Salih Ozcan je uputio jednu dugačku loptu do Yilmaza, Livaković je nepotrebno izašao izvan kaznenog prostora, što je napadač Galatasarayja iskoristio i lagano ga prebacio za vodstvo.

Dominantna Turska

Koliko je Turska bila dominantna u prvom poluvremenu pokazuje i podatak od sedam turskih udaraca prema hrvatskim vratima pri čemu su četiri išla u okvir, dok su "Vatreni" prvi udarac u okvir suparničkog gola uputili u 45. minuti.

U nastavku susreta Hrvatska je bila daleko aktivnija, dok se Turska koncentrirala na kontre. U 90. minuti sudac Anthony Taylor je dosudio kazneni udarac za Hrvatsku zbog igranja rukom, ali ga je nakon VAR provjere ipak poništio.

Na ljestvici vodi Turska sa 13 bodova, Hrvatska ima 10 bodova, no "Vatreni" imaju i susret manje. Armenija i Wales imaju po sedam bodova, a Latvija tri boda.

Hrvatskoj u nedjelju slijedi gostovanje u Walesu, a u drugom susretu se sastaju Turska i Latvija.

TIJEK MEČA

Opus Arena

Hrvatska-Turska

0:1

HRVATSKA: Livaković - Stanišić, Šutalo, Gvardiol, Barišić - Modrić, Brozović, Kovačić - Pašalić, Musa, Brekalo

TURSKA: Cakir - Kadioglu, Akaydin, Bardakci, Ozkacar - Calhanoglu, Yuksek, Ozcan - Kahveci, Akturkoglu, Yilmaz

Kraj susreta u Osijeku.

90+6' Modrić iz voleja puca točno u Cakira.

90' Taylor je ruku Calhanoglua okarakterizirao kao najstrožu kaznu, što je nakon intervencije VAR-a ispravio.

89' Sudac Taylor je u 88. minuti je dao žuti karton Modriću, a kapetan hrvatske nogometne reprezentacije je odgovorio: "J**em ti mater ćelavu u pi**u!"

88' Beljo šutira u prvi kut nakon velike prilike, brani Cakir.

82' Beljo je s pet metara pucao u Cakira, ogromna prilika za Vatrenog.

79' Nova velika prilika za Hrvatsku. Majer je prešao vratara, ali zaustavio je stoper Turske loptu klizećim startom na crti.

70' Petković se našao u sjajnoj prilici, ali spriječili su ga braniči Turske da uputi udarac.

64' Majer, Vlašić i Petković umjesto Pašalića, Brekala i Muse.

62' Calhanoglu i Kahveci prijete Livakoviću, no nisu precizni.

58' Pašalić šutira preko vrata s vrha kaznenog prostora.

56' Pucao je Luka Modrić, ali opet u blok.

54' Yilmaz je opet zaprijetio, iz velike prilike šalje loptu preko gola.

52' Hrvatska je trgnula i uspostavila posjed, a Turska prijeti iz kontranapada.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

45+3' Prvi naš udarac u okvir, Musa puca u Cakira.

40' Akturkoglu šutira na gol, ali puca u vanjsku stranu mreže.

35' Hrvatska izgleda blijedo u prvom dijelu.

30' Vodi Turska, Yilmaz je lobao Livakovića kada se našao u velikoj prilici.

25' Hrvatska teško povezuje redove.

20' Pokušao je Modrić s distance, odlazi lopta u blok.

15' Yimlaz dobija žuti karton zbog visoko podignute noge.

13' Treća nije bila sreća za Tursku, 'Livi' opet brani nevjerojatno dobro Akturkoglou.

12' Brozović je dobio javnu opomenu zbog oštrog starta i napucavanja lopte nakon prekršaja.

9' Akturkoglu je sjajno opalio s desnog krila, ali Livaković je opet spreman.

2' Livaković brani sjajan udarac Bardakcija koji je prošao po lijevom krilu.

1' Počela je utakmica.

--------------------------------------------------------------------

Hrvatska nogometna reprezentacija igra protiv Turske u svojoj premijeri na Opus Areni u Osijeku.

Vatrenima trebaju tri boda ukoliko žele doći do prvog pota ždrijeba za Euro 2024. godine, a u varijanti neriješenog rezultata ili poraza situacija bi se zakomplicirala oko samog prolaska na veliko natjecanje u Njemačku.

Izbornik Zlatko Dalić ima problem s napadačkim tercetom, kojeg bi prema najavama trebali činiti Musa-Brekalo-Pašalić. Vatrenima u ključnoj utakmici nedostaju Bruno Petković, Andrej Kramarić, Ivan Perišić, Mislav Oršić i Luka Ivanušec. Treba napomenuti i kako se od reprezentacije umirovio Marko Livaja.

Turska također ima problema sa sastavljanjem svoje momčadi, koja će po prvi puta u povijesti biti vođena Talijanom Vincenzom Montellom.

"Ovo je ključna utakmica za odlazak na Euro. Tako razmišljamo i tako se pripremamo za Tursku. Kod nas uvijek ima pritiska, uvijek netko nedostaje, ali ovoga puta smo bez dva najbolja napadača. Oni su u mojem mandatu dali najviše golova, uvijek je jedan od njih dvojice bio taj koji bi zabio gol i riješio utakmicu. To je za nas jedan hendikep, ali imamo nove igrače koji su čekali svoju šansu. Sad će ju dobiti.", rekao je na press konferenciji za medije Zlatko Dalić.

Voyo donosi borilačke spektakle svakog mjeseca. 4.studeni - FNC 13 - Beograd. Prosinac - FNC 14 - Sarajevo. Svaki mjesec BKFC event na Voyo.

Spektakularni KSW 87 ekskluzivno 14. listopada od 20.00 samo na stream platformi Voyo

FNC 4. studenoga stiže u Beograd, a revanš Croate i Vase pratite ekskluzivno na platformi Voyo