KVALIFIKACIJE / Nastavak crnog niza za ukrajinski nogomet: Srbija prošla umjesto Ukrajine zbog jednog bizarnog detalja

Europsko prvenstvo će se održati u Slovačkoj od 18. lipnja do 1. srpnja.

8.6.2022.
1:45
Profimedia.hr

Nakon što su seniori ispali iz utrke za Svjetsko prvenstvo na posljednjoj prepreci, sada je i mlada reprezentacija Ukrajine doživjela sličnu tragediju. U19 reprezentacija Ukrajine nije se kvalificirala na Europsko prvenstvo zbog jednog bizarnog detalja.

Srbija povela 3:0 protiv Norveške već u 47. minuti utakmice golovima Lazića, Motike i Ratkova. Ipak, Eng i Karlsbak zakomplicirali su susret smanjivši na 3:2. U isto vrijeme Ukrajinci su golom u 90. minuti preokretom svladali Nizozemsku 2:1 i tako izjednačili s konkurentima iz Srbije po broju bodova i razlici golova.

Prema pravilima sljedeće što se gledalo je omjer dobivenih žutih kartona. Srbi su ih kroz kvalifikacije dobili 11, dok su Ukrajinci skupili dva više, odnsno 13. To je automatski Srbiju stavilo ispred Ukrajine i gurnulo ju na Europsko prvenstvo.