SERIA A / Napoli pobjedom u derbiju došao do prvog mjesta

Odličnu utakmcu gledali smo u Italiju

28.2.2022.
8:35

U derbiju 27. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je na gostovanju pobijedio Lazio sa 2-1 preuzevši vrh ljestvice Serie A.

Napoli je do iznimno važna tri boda stigao prekrasnim golom Fabiana Ruiza s ruba kaznenog prostora u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Momčad koju vodi Luciano Spalletti je tako na najbolji mogući način iskoristila kikseve Milana i Intera koji su u ovom kolu remizirali u dvobojima protiv Udinesea i Genoe.

Gosti su na Olimpicu poveli u 62. minuti golom Lorenza Insignea, a izjednačio je u 89. minuti Pedro Rodriguez fantastičnim golom s ruba šesnaesterca. Kada se već činilo kako će susret završiti bez pobjednika, Ruiz je na Insigneovu asistenciju zabio za pobjedu. Toma Bašić je za Lazio igrao od 84. minute.