KVARADONA / Napoli ima 'novog' Maradonu koji ih vodi k naslovu nakon 33 godine: 'Gol dostojan najvećeg ikad'

Gruzijsko krilo član je Napolija od ovog ljeta, a zadivio je cijeli nogometni svijet od svog pojavljivanja na velikoj sceni...

12.3.2023.
12:56

Nogometaši Napolija napravili su novi korak ka teoretskom osiguranju naslova prvaka Italije nakon što su u susretu 26. kola na svom stadionu svladali Atalantu s 2-0 (0-0).

SERIE A /

Nezaustavljivi Napoli juri prema prvom naslovu nakon 33 godine posta

SERIE A /

Izvrsni Gruzijac Hviča Kvarackelija se u 60. minuti poigrao s kompletnom obranom gostiju i zatim zatresao mrežu za 1-0, da bi pobjedu potvrdio bivši stoper Splita i Dinama Amir Rrahmani koji je bio najviši u skoku nakon kornera u 77. minuti.

Gruzijsko krilo član je Napolija od ovog ljeta, a zadivio je cijeli nogometni svijet od svog pojavljivanja na velikoj sceni. Postigao je 13 golova i upisao 15 asistencija.

'Gol dostojan najvećeg ikad'

Napoli nije osvojio naslov prvaka Italije od 1990. godine i Diega Maradone, čiji su "duhovi" uvijek prisutni na jugu Italije, stoga ne čudi da je dobio nadimak "Kvaradona", jer mu se i prezime teško izgovara.

U Napulju su sinoć navijači, svi koji vole Napoli, nogomet i Maradonu, koji je upravo s tim klubom doživio (po)najveće uspjehe, već više od 24 sata odaju počast svojoj ikoni.

Njegov trener Luciano Spalletti također je bio očaran pogodkom:

"Bio je to gol dostojan Maradone, a to nije nešto što olako govorim. Ima tu sposobnost zavrnuti loptu unutra i zatim brzo izvesti udarac. Kad vas pogleda u oči i krene u dribling jedan na jedan, postaje razoran. Ovaj put možemo se pozvati na ime najvećeg kojeg je svijet ikada vidio."