Na Realov rođendan umrla klupska legenda!

Proslavu 110. obljetnice osnutka španjolskog nogometnog kluba Real Madrid (06. ožujka 1902.

7.3.2012.
13:49

Marquitos je rođen u Santanderu 16. travnja 1933. godine, a onda ga je 1954., nakon sjajne predstave protiv njih u dresu Racing Santandera, Real Madrid doveo u svoju momčad. Marquitos je bijeli dres nosio dugih devet godina za vrijeme kojih je osvojio pet naslova prvaka Europe (Europski kup), pet naslova španjolskog prvaka, te po jedan domaći i Interkontinentalni kup.

Navijači Real Madrida pamtit će ga po pogotku za 3:3 u finalu Europskog kupa 1956. godine protiv Stade de Reimsa. Marquitos je zabio za izjednačenje u 67. minuti utakmice, da bi njegov suigrač Rial donio pobjedu Kraljevskom klubu u 79. minuti. "Nitko nije ponosniji na mog djeda od mene. Počivao u miru sa pet osvojenih naslova europskog prvaka i pazi na nas odozgo", napisao je na svom Twitter-profilu unuk Marcos Alonso.