MOŽDA I DOGODI SE ČUDO: / Zaboravljeni i posrnuli hrvatski nogometni as zabio golčinu koja je postala pravi hit

Alen Halilović zabio fantastičan gol u remiju Heerenveena, prvijenac u dresu nizozemskog kluba

22.2.2020.
21:57

Eto, i to se konačno dogodilo. Hrvatski veznjak, 23-godišnji Alen Halilović kojem su stručnjaci i mediji prognozirali veliku karijeru, koga su španjolski mediji po dolasku u Barcelonu iz Dinama prozvali "balkanskim Messijem", a u kojoj se talentirani hrvatski veznjak u potpunosti pogubio u nogometnom razvoju, postigao je u subotu navečer svoj prvi p ušao u 69. minuti, pogodio je za konačnih 2:2 pogodak za Heerenveen, koji je pak u susretu 24. kola nizozemskog nogometnog prvenstva odigrao 2:2 (1:2) protiv ADO-a iz Den Haaga, javljaju tamošnji mediji.

HEERENVEEN, 22-02-2020 Abe Lenstra stadium , Dutch Eredivisie Football season 2019 / 2020 . ADO Den Haag player Shaquille Pinas and SC Heerenveen player Alen Halilovic during the match SC Heerenveen - ADO Den Haag, Image: 500346330, License: Rights-managed, Restrictions: *** World Rights Except Austria and The Netherlands ***, Model Release: no, Credit line: Pro Shots Photo Agency / ddp USA / Profimedia

ALEN HALILOVIĆ EKSKLUZIVNO ZA NET.HR O KONTROVERZNOJ ČAČIĆEVOJ ODLUCI: /

'Ja sam svoje pokazao...'

Ušao u 69. minuti i pogodio za konačnih 2:2

Halilović, koji je u igru ušao u 69. minuti, pogodio je za konačnih 2:2 u 78. minuti. Prihvatio je loptu na lijevom krilu, napravio nekoliko koraka prema gostujućem kaznenom prostoru, a onda s 15-ak metara iskosa fantastično, poput majstora, ljevicom pogodio sam gornji suprotni kut suparničkog gola. Njegov pogodak osvanuo je i na društvenim mrežama i postao hit. Vratar je bio nemoćan, lopta je imala takvu putanju da nije bilo ikakve šanse za obranom...

HEERENVEEN, 22-02-2020 Abe Lenstra stadium , Dutch Eredivisie Football season 2019 / 2020 . SC Heerenveen player Alen Halilovic and ADO Den Haag player Aaron Meijers during the match SC Heerenveen - ADO Den Haag, Image: 500346335, License: Rights-managed, Restrictions: *** World Rights Except Austria and The Netherlands ***, Model Release: no, Credit line: Pro Shots Photo Agency / ddp USA / Profimedia

Pogodak nazivaju golom sezone u nizozemskoj prvoj ligi

Neki nogometni pratitelji idu toliko daleko da pogodak nazivaju golom sezone u nizozemskoj prvoj ligi. Također, na Twitteru se pojavio podatak kako je "grijač klupe Heerenvena ovih dana", kako je to istaknuo jedan nogometni pratitelj, zabio svoj prvi gol još od ožujka 2018. Znači skoro dvije godine nije Halilović zabio gol.

Heerenveen je deveti na ljestvici sa 30 bodova, a ADO pretposljednji, 17. sa 18. Vodi Ajax sa 53 boda, drugi AZ Alkmaar ima 47.