Real je odigrao veliku utakmicu. Slavni madridski klub dvaput je gubio protiv Manchester Cityja u 1. kolu skupine D Lige prvaka, i dvaput se vraćao za konačnih 3:2.

18.9.2012.
18:23

Madrid, San Bernabeu Gledatelja: 83.000 Sudac: Damir Skomina (Slovenija) Strijelci: (0:1 Džeko 68, 1:1 Marcelo 76, 1:2 Kolarov 85, 2:2 Benzema 87, 3:2 Ronaldo 90)

REAL MADRID (4-2-3-1): Casillas - Arbeloa, Pepe, Varane, Marcelo - Xabi Alonso, Khedira - Di Maria, Essien, Ronaldo - Higuain Trener: Jose Mourinho

MANCHESTER CITY (4-1-4-1): Hart - Maicon, Kompany, Nastasić, Clichy - Javi Garcia - Silva, Yaya Touré, Barry, Nasri - Tévez Trener: Roberto Mancini GOTOVO JE! MOURINHO JE NA KOLJENIMA, ALI U VELIKOM SLAVLJU! 90' - GOOOOL! Real vodi 3:2! - veliki preokret u pet minuta. Ronaldo je pokazao koliki je majstor. Sam je prošao svog čuvara na lijevoj strani Cityjevog šesnaesterca i poslao Hartu 'žabicu' koju ovaj nije mogao obraniti. Prošla mu je 'kroz uši'.

87' - GOOOOL! Real izjednačio na 2:2! Di Mario je provozao obranu Cityja, dodao Benzemi na rub šesnaesterca, a ovaj se majstorski izborio za prostor te zabio za 2:2.

85' - GOOOOL! City vodi 1:2 - srpski branič Aleksandar Kolarov izveo je slobodni s više od trideset metara od gola Reala, s desne strane, malo iskosa. Lopta je dugo letjela kroz šumu igrača, nekoga zakačila, prevarila Casillasa i ušla u mrežu.

82' - Modrić pokušao isto što i Marcelo - opalio je Luka prema Hartu s dvadesetak metara od gola, s desne strane kaznenog prostora, ali njegovu loptu u gornji desni kut lako je ukrotio vratar Cityja.

77' GOOOOL za Real! Marcelo je izjednačio fantastičnim udarcem s dvadesetak metara, lopta je odsjela pod prečku.

Grupa A: Dinamo - Porto 0:2 (0:1) (0:1 - 41' Lucho Gonzalez, 0:2 - 93' Defour)) PSG - Dinamo Kijev 4:1 (3:0) (1:0- 19' Ibrahimović pen., 2:0 - 30' T. Silva, 3:0 - 32' Alex, 3:1 - 87' -Veloso, 4:1 - 90' Pastore)

Grupa B: Montpellier - Arsenal 1:2 (1:2) (1:0 - 9' Belhanda, pen., 1:1 - 16' Podolski, 1:2 - 18' Gervinho)) Olympiakos Pirej - Schalke 1:2 (0:1) (0:1 - 41' B. Höwedes, 1:1 - 51' Abdoun, 1:2 - 59' K.J. Huntelaar)

Grupa C: Milan - Anderlecht 0:0 (0:0) Malaga - Zenit 3:0 (2:0) (1:0 - 3' Isco, 2:0 - 13. Saviola, 3:0 - 76' Isco)

Grupa D:Real Madrid - Manchester City 3:2 (0:0) (0:1 Džeko 68, 1:1 Marcelo 76, 1:2 Kolarov 85, 2:2 Benzema 87, 3:2 Ronaldo 90) Borussia Dortmund - Ajax 1:0 (0:0) (1:0 - 87' Lewandowski ) 75' - fantastična prilika za City - Yaya Toure je prošao sam po desnoj strani, izašao pred Casillasa i pucao u vanjski dio mreže.

73' - oba trenera napravila su izmjene, Mourinho čak dvije. Umjesto Khedire je ušao Luka Modrić, a umjesto Higuaina Benzema. Mancini je Maicona zamijenio Zabaletom.

69' - GOOOOOL! Manchester City vodi 0:1! - Yaya Toure je povukao kontru po desnoj strani, proigrao Edina Džeku, a ovaj je majstorski pogledao gdje stoji Casillas, te sa petnaestak metara donio veliku prednost Citiyju!

65' - prva izmjena u Realu - izlazi Essien, a ulazi Mesut Özil. Luka Modrićć je i dalje na klupi

52' - prva dobra prilika za Real u drugom dijelu - Higuain je s desne strane Cityjevog šesnaesterca uputio dugačko ubacivanje na suprotnu stranu, tamo je utrčao Marcelo i iz voleja pucao visoko preko gola.

46' - počelo je drugo poluvrijeme. Ako je suditi po prvih 45 minuta, Real je nakon dva poraza u Primeri i velikih potresa u svlačionici napokon počeo igrati u skladu sa svojim renomeom. Međutim, lopta neće u gol, a velike zasluge za to ima Cityjev vratar Hart.

Grupa D:Real Madrid - Manchester City 3:2 (0:0) (0:1 Džeko 68, 1:1 Marcelo 76, 1:2 Kolarov 85, 2:2 Benzema 87, 3:2 Ronaldo 90) Borussia Dortmund - Ajax 1:0 (0:0) (1:0 - 87' Lewandowski ) POLUVRIJEME NA SAN BERNABEU, GOLOVA NEMA, MODRIĆ JE NA KLUPI

40' - Higuain s pet metara od gola nije uspio skrenuti loptu u mrežu. Bio je to visoki, ne baš najzgodniji ubačaj, imao je igrača na leđima, ali ostaje dojam da je mogao bolje reagirati.

3' - prva izmjena na utakmici - Za City je ušao srpski reprezentativac Kolarov umjesto Samira Nasrija

30' - Real napada, City se brani i zasad nema niti jednu polupriliku, iako su nekoliko puta imali opasne kontre, ali s nepreciznim zadnjim dodavanjem

20' - Nevjerojatno je što nisu zabili Higuain i Khedira. Prvo je argentinski napadač bio sam pred Hartom koji mu je iz blizine obranio, pa je iz daljine pucao Di Marija, a na kraju je i Khedira s par metara propustio loptu skrenuti u gol.

18' - sjajan prodor Arbeloe po desnoj strani, Realov branič majstorski je iskoristio proigravanje Di Marije, ušao u šesnaesterac i tukao jako po sredini, ali opet je Hart bio na pravom mjestu.

12' - novi sjajni pokušaj Ronalda - ovoga je puta slavnog Portugalca proigrao Di Maria, Ronaldo je primio loptu na lijevoj strani šesnasterca, napravio par koraka prema sredini i topovski pucao u bliži kut, ali tamo je ponovno odlično reagirao vratar Hart.

10' Kakva šansa za Ronalda! Higuain je vrhunski iz sredine dugom loptom našao Cristiana Ronalda na njegovoj lijevoj strani, Portugalac je u punoj brzini ušao u šesnaesterac, izborio sjajnu poziciju za šut, ali je loše plasirao loptu u suprotni kut. Vratar Hart je loptu odbio u korner.

8' - Silva je sjajno petom proigrao Teveza u 'for'po lijevoj strani Realove obrane, ali Pepe je odlično reagirao i izbio loptu ispred opasnog Argentinskog napadača

5' - Traje ispitivanje snaga - Real je dosad imao već dva napada po lijevoj strani na kojoj ordinira Arbeloa umjesto Sergia Ramosa. No oba puta branič Reala nije uputio najpreciznije centaršuteve u šesnaesterac

1' - utakmica je počela, Modrić na klupi. Jose Mourinho se očito dvoumio do zadnje minute. Nakon nekoliko promjena u sastavu Reala, na prepuni San Bernabeu je umjesto Luke Modrića, istrčao Michael Essien, kojeg je Portugalac uigravao na zadnjem treningu. Luka Modrić svoju priliku čeka s klupe.

Kako bi spriječio novo iznenađenje, Jose Mourinho pribjegao je starom isprobanom receptu. Na posljednjem treningu pred utakmicu s Manchester Cityjem, isprobavao je svoju omiljenu postavu 4-3-3, s trima defenzivno discipliniranim nogometašima u veznoj liniji.

Konkretno, vezni trijumvirat činili su Sami Khedira, Xabi Alonso i Michael Essien. To znači da u momčadi s markerima, koju je u tom sastavu iskušavao 20-ak minuta, nije bilo niti jednog od dvojice kreativnih veznjaka, Mesuta Özila niti Luke Modrića.

Vijest donosi Marca istodobno dodajući kako je teško pomisliti da bi Portugalac već za današnju utakmicu prvog kola Lige prvaka protiv Manchester Cityja mogao složiti momčad bez klasične desetke. Navodi madridski dnevnik, međutim, da je Ganac fantastično reagirao na treningu i da se sve više nameće portugalskom treneru. I ot j stvorilo kaos prije utakmice.

Mourinho je očito nekoliko puta mijenjao sastav. U prvom sastavu objavljenom sat vremena prije početka utakmice našao se Essien umjesto Modrića, a onda je u nekoliko minuta ta odluka izmijenjena. Luka se pojavio u formaciji 4-2-3-1, na poziciji ofenzivnog srednjeg veznog između Ronalda i Di Marije, a onda, desetak minuta poslije, na tom se mjestu ponovno našao Essien, koji po zadnjim informacijama počinje u prvom sastavu.

Inače, Mourinho je, otkad je stigao u Madrid, forsirao ofenzivniji sustav 4-2-3-1. U sustavu 4-3-3 je, navodi Marca, momčad Reala na travnjak Santiago Bernabeua izveo samo u trima navratima tijekom dvogodišnjeg stolovanja, od čega dva puta protiv Barcelone.