REAL MADRID JE U FINALU LIGE PRVAKA / Kraljevi su neuništivi! Neviđeni preokret Modrića i ekipe, ovo mogu samo oni: Real srušio City i izborili okršaj s Liverpoolom

Real Madrid i Liverpool igrat će u finalu Lige prvaka

4.5.2022.
19:42

U finalu nogometne Lige prvaka 28. svibnja na stadionu Stade de France igrat će Real Madrid i Liverpool.

NOĆ ZA PAMĆENJE /

'Ludnica' u Madridu! Kraljevi bili na rubu ispadanja iz Lige prvaka pa čudesno preokrenuli i izborili finale, pogledajte sve golove

Liverpool je u utorak preskočio Villarreal, a danas mu se pridružio i Real Madrid koji je na Santiago Bernabeu nakon produžetaka sa 3-1 pobijedio Manchester City nadoknadivši poraz 3-4 iz prve utakmice.

City je poveo u 73. minuti golom Riyada Mahreza, no Real je u sudačkoj nadoknadi golovima Rodryga (90, 91+2) okrenuo rezultat i izborio produžetak. Karim Benzema iz kaznenog udarca u 95. minuti postavio konačnih 3-1.

Nevjerojatan susret u Madridu

Luka Modrić je za "Kraljevski klub" igrao do 75. minute.

Bit će to treće međusobno finale "Redsa" i "Kraljevskog kluba". Liverpool je slavio 1981. sa 1-0, dok je Real 2018. bio bolji sa 3-1.

Liverpool je finale izborio s dvije pobjede protiv Villarreala. Na Anfieldu je slavio sa 2-0, a u utorak u uzvratu sa 3-2.

Domaćin je poveo već u trećoj minuti golom Boulayea Die, a na 2-0 je 41. minuti povisio Francis Coquelin. Liverpool je smanjio u 62. minuti preko Fabinha, Luis Diaz je u 67. minuti zabio za 2-2, da bi Sadio Mane u 74. minuti doveo goste u vodstvo. Villarreal je od 86. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Etienne Capoue.

Bit će to rekordno 17. finale "Kraljevskog kluba" koji je rekorder i po broju osvojenih europskih naslova, čak 13.

Liverpool će s druge strane igrati deseto finale, a do sada je momčad s Anfielda slavila šest, a izgubila tri puta.

UŽIVO

Polufinale Lige prvaka, uzvratna utakmica

Real Madrid - Manchester City 3:1

(Rodrygo 90', 92', Benzema 95'/ Mahrez 73'/)

Real Madrid (4-3-3):  Courtois - Carvajal, Militao, Nacho, Mendy - Casemiro, Kroos, Modrić - Valverde, Vinicius, Benzema

Manchester City (4-3-3) : Ederson - Walker, Dias, Laporte, Cancelo - Rodri, De Bruyne, Silva - Mahrez, Foden, Gabriel Jesus

Kraj! Real Madrid je u finalu! Kakva senzacija u Madridu!

120' - Igrat će se još tri minute nadoknade

115' - Mijenja Ancelotti, izlaze Vinicius i Militao, a ulaze Vazquez i Vallejo

113' - Zinchenko je požutio zbog prekrašaja

106' - Počeo je drugi produžetak

107' - Kakva šansa za City, Fernandinho se našao u velikoj prilici, ali ostaje 3:1! Kraj prvog produžetka

106' - Igrat će se još dvije minute

104' - Kapetan Benzema napušta igru, ušao je Ceballos

101' - Žuti karton za Sterlinga zbog prekršaja na Rodrygu

98' - Zinchenko je ubacio, Fernandinho je probao, ali je lopta otišla daleko iznad gola

95' - GOOOOOL! Pa ovo je nevjerojatno! Benzema je precizan, Real na pragu senzacije, 3:1 za Kraljeve!

93' - Kazneni udarac za Real! Camavinga je krasno prošao, na kraju je Carvajal ubacio, a Dias ruši Benzemu

91' - Uletio je sada navijač na teren, bit će kratki predah

91' - Krenuo je prvi produžetak, kakve dvije utakmice polufinala

Kraj! Idemo u produžetke! Kakva senzacija u Madridu

96' - Valverde je požutio nakon žustrog prekršaja na Fernandinhu

91' - GOOOL! Opet Rodrygo! Krasno je glavom pogodio za ogromnu senzaciju! Nevjerojatno što gledamo

90' - GOOOL! Rodrygo je ispratio akciju, Benz je lijepo ubacio i to je 1:1! Je li to prekasno za Real?

90' - Igrat će se još šest minuta sučeva dodatka

90' - Lijepa kombinacija Reala, Carvajal je gurnuo prema Asensio, ali je ovaj malo zakasnio

88' - Grealish je ispremiješao obranu, gurnuo loptu kraj Courtoisa, ali je Mendy u posljednji tren uklizao i spriječio pogodak, a potom je Englez ponovno prijetio, ali je Courtois obranio

86' - Cancelo je opasno pucao, ali brani Courtois, sjajan je to bio udarac

84' - Strijelac jedinog pogotka izlazi iz igre, mijenja ga Fernandinho

82' - Benzema se našao u velikoj prilici, ali je ipak bio u zaleđu

78' - Izlazi Jesus kod CItyja, zamijenio ga je Grealish

74' - Nove promjene kod Reala, ušli su Asensio i Camavinga, a izašli su Casemiro i Modrić, to je to od našeg kapetana

73' - GOOOOL! Kakva golčina Mahreza! Lopta je došla na drugu do njega, a on je silovito pogodio u prvi kut Courotisa! Teški trenuci za Real

72' - Gundogan je zamijenio De Bruynea

72' - Walker ne može nastaviti, mijenja ga Zinchenko

68' - Mijenja Ancelotti, ušao je Rodrygo umjesto Kroosa: Real će sada ofenzivnije krenuti po pogodak

65' - Carvajal je sada požutio zbog prekršaja na De Bruyneu

60' - Vinicius je sada probio stranu, ali njegov ubačaj nije pronašao Benzemu

52' - Modrić je sada probao lijevom nogom iz poluvoleja, ali je blokiran njegov pokušaj

49' - Zaprijetio je sada Jesus, ali brani Courtois

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Madridu

Kraj prvog dijela: Gledali smo sadržajno prvo poluvrijeme, s puno trke i nekoliko dobrih šansi, ali mreže za sada miruju

47' - De Bruyne je sada probao, lopta je završila u novom korneru za City

45' - Igrat će se još dvije minute sučeva dodatka

43' - Benzema se sada našao u sjajnoj šansi, ali je Francuz ipak bio u zaleđu

40' - Vinicius i Walker vode pravu bitku na desnoj strani obrane Manchester Cityja

40' - Foden je krasno sada pucao desnom nogom iz voleja, ali je Belgijac na vratima Reala i na to spreman! Sjajan pokušaj mladog Engleza

37' - Modrić je krasno proigrao Viniciusa, ali je Walker bio spretniji, možda je bilo prekršaja, ali je sudac samo odmahnuo

33' - Casemiro je sada ostao ležati, Ancelotti je već poslao Camavingu na zagrijavanje

27' - Kroos je ciljao, lopta je pogodila Mahreza u živom zidu i prošla blizu Edersonova gola

26' - Bit će slobodan udarac za Real iz izgledne pozicije

23' - Jesus je sada pucao silovito, ali je protutnjalo pokraj gola

20' - Najveća prilika na susretu! De Bruyne je fantastično proigrao Silvu, ovaj je pucao iz velike blizine, ali Courtois sjajno brani!

18' - Vinicus se sada našao u dobroj situaciji! Lopta se nekako odbila do Brazilca, ovaj je pucao lijevom nogom, ali prejako i neprecizno

15' - De Bruyne je sada pucao silovito lijevom nogom, ali je to išlo točno u Courtoisa

12' - Lijepa akcija Reala, Valverde je uposlio Benzemu, ali je udarac Francuza završio daleko na tribinama

8' - Zakuhala se situacija na terenu, igrači Cityja su tražili žuti karton za Casemira, na kraju su se obračunali Modrić i Laporte, koji je završio na travnjaku nakon sukoba s hrvatskim kapetanom - obojica su požutjeli

4' - Evo dobre prilike za domaćina! Carvajal je krasno ubacio, Benzema je gađao glavom, ali je lopta otišla iznad gola

1' - Uzavrela atmosfera u Madridu, Mahrez je srušio Viniciusa, Brazilac se ustao i dodatno nabrijao navijače

1' - Krenuo je spektakl na Santiago Bernabeu