SVEMIRAC MBAPPE / Moćni PSG na krilima čudesnog Kyliana, Neymara i Messija prebio k'o mačku Lorient

3.4.2022.
23:02

U posljednjem susretu 30. kola francuskog nogometnog prvenstva PSG se u nedjelju navečer lako obračunao s Lorientom pobijedivši sa 5-1.

PSG su do 21. ligaške pobjede sezone predvodili Kylan Mbappe, Neymar i Lionel Messi.

Dva gola i tri asistencije Mbappea

Mbappe je zabio dva gola i upisao tri asistencije, Neymar je postigao dva, a Messi jedan pogodak.

Neymar je zabio prvi gol na utakmici u 12. minuti, Mbappe je u 28. minuti povisio na 2-0, da bi Terem Moffi u 56. minuti vratio nadu gostima.

SPREMA LI SE ŠOKANTAN PREOKRET? /

Kakav bi to bio udarac za Real Madrid: Predsjednik Barcelone progovorio o mogućem dolasku Kyliana Mbappea na Camp Nou

No, Mbappe u 67. i Messi u 73. minuti su zaključili priču, a u posljednjim trenucima susret drugi gol na utakmici postogao je i Neymar.

U ranije odigranom susretu Lyon je pobijedio Angers sa 3-2 upisavši prvu pobjedu u zadnja četiri susreta.

Lyon u dramatičnoj utakmici do pobjede nad Agnersom

Lyon je imao 1-0 i 2-1, Angers se oba puta vratio, no domaćin je trećim golom u završnici susreta odlučio pitanje pobjednika.

Moussa Dembele je doveo Lyon u vodstvo u 26. minuti. Izjednačio je Matthias Lage u 50. minuti, no samo dvije minute kasnije Dembele je svojim drugim golom vratio "lavove" u prednost. Sofiane Boufal je u 59. minuti još jednom poravnao, a pitanje pobjednika razriješio je gol Tetea u 80. minuti.

Stoper hrvatske nogometne reprezentacije Duje Ćaleta-Car odigrao je čitav susret za Marseille koji je kao gost svladao Saint-Etienne sa 4-2.

Domaći su poveli preko Bouange (9), no neposredno prije odlaska na odmor Payet (45+2-11m) je iz kaznenog udarca poravnao na 1-1, da bi u nastavku gosti stigli do prednosti od 4-1 autogolom Kolodziejczaka (60-ag), pogotkom Dienga (68-11m) iz još jednog kaznenog udarca te golom Harita (73). Gourna-Douath (86) je u završnici samo ublažio poraz "zelenih".

PSG sada vodi sa 68 bodova, Marseille ima 56, a Rennes je treći sa 53 boda. Slijede Strasbourg i Nica sa po 51 bodom.

REZULTATI 30. KOLA:
Strasbourg - Lens 1-0 (Ajorque 66-11m)
Metz - Monaco 1-2 (Amadou 62 / Ben Yedder 46, Boadu 72)
Clermont - Nantes 2-3 (Khaoui 58, Abdul Samed 63 / Blas 43-11m, Chirivella 62, Kolo Muani 67)
Troyes - Reims 1-0 (Ripart 90+3)
Montpellier - Brest 1-2 (Savanier 90+4-11m / Satriano 69, Honorat 79)
St Etienne - Marseille 2-4 (Bouanga 9, Gourna-Douath 86 / Payet 45+2-11m, Kolodziejczak 60-ag, Dieng 68-11m, Harit 73)
Lyon - Angers 3-2 (Dembele 26, 52, Tete 80 / Lage 50, Boufal 59)
Paris SG - Lorient 5-1 (Neymar 12, 90+2, Mbappe 28, 67, Messi 73 / Moffi 56)