KAKAV SHOW / Mladi Nigerijac (20) na nevjerojatan način zabio hat-trick i srušio rekord svih europskih kupova

Druga je to spektakularna predstava mladog Nigerijca u samo tri dana. U prošlom kolu je zabio četiri pogotka u pobjedi svoje momčadi od 6:2

15.3.2023.
20:37

Nogometaši belgijskog Genta izborili su plasman u četvrtfinale Konferencijske lige nakon što su u uzvratnom susretu osmine finala na gostovanju pobijedili turski Istanbul Basaksehir sa 4-1 nakon 1-1 iz prve utakmice.

Belgijski sastav je utakmicu prelomio od 31. do 37. minute postigavši čak četiri gola.

KAO DA NIJE S OVOG SVIJETA /

Nitko ne igra nogomet kao Luka Modrić: Liga prvaka mu se poklonila njegovim grandiozno bezobraznim potezom

Nigerijac Gift Orban je zabio tri gola za svega četiri minute, točnije za tri minute i 25 sekundi (31, 32, 34), a među strijelce se upisao i Hugo Cuypers (37). U drugom dijelu za turski sastav je zabio Adnan Januzaj u 88. minuti.

Nije mu prvi put ovog tjedna

Orban je tako postao vlasnik najbržeg hat-tricka u europskim kupovima. Do sada je rekord držao napadač Liverpoola Mohamed Salah koji je u 7-1 pobjedi protiv Rangersa tri gola zabio za šest minuta i 12 sekundi.

Prije samo tri dana 20-godišnji Nigerijac je zabio četiri gola u 6-2 pobjedi Genta protiv Waregema postavši prvi igrač koji je postigao četiri gola u utakmici belgijske Jupiler Pro lige. Ukupno je u zadnjih šest nastup zabio 10 golova.

Orban je u Gent stigao u siječnju iz norveškog Stabaeka za 3.3 milijuna eura, a belgijski mediji navode kako je njegova cijena već sada 50 milijuna eura.

Preostale uzvratne utakmice osmine finala igraju se u četvrtak. Na rasporedu su ogledi Djurgardens - Lech Poznanj (0-2), Sivaspor - Fiorentina (0-1), Slovan Bratislava - Basel (2-2), AZ Alkmaar - Lazio (2-1), Villarreal - Anderlecht (1-1), Nica - Šerif Tiraspol (1-0), te West Ham - AEK Larnaka (2-0).