MILAN JE PRVAK ITALIJE / Rossoneri osvojili prvu titulu nakon više od deset godina, Perišić zabio u pirovoj pobjedi Intera

Odluka o prvaku Serie A past će u zadnjem kolu, koje možete ptratiti na Net.hr-u

22.5.2022.
17:53

Nogometaši Milana nisu napravili krivi korak u posljednjem 38. kolu Serie A. Slavio je Milan u gostima kod Sassuola 3-0 te je proslavio 19. naslov prvaka u svojoj povijesti.

ŠTO ĆE VATRENI UČINITI? /

Inter kreće u veliku ofenzivu: Učinit će sve kako bi zadržali Ivana Perišića, zna se kada će on donijeti odluku o svojoj budućnosti

Izjednačio se Milan time s gradskim rivalom Interom (po 19 naslova) te ujedno baš naslijedio taj klub na vrhu Serie A. Inače, Inter je bio jedini konkurent Milanu uoči posljednjeg kola.

Milan je imao dva boda prednosti i za slavlje mu je bio dovoljan remi kod Sassuola. No, furiozno je Milan odradio prvo poluvrijeme u kojem je konstantno napadao, ujedno zabio tri gola i time odagnao bilo kakvu neizvjesnost. Briljirao je Rafael Leao s tri asistencije, dva pogotka je postigao Olivier Giroud, a jedan Kessie.

Milan je osvojio prvi naslov prvaka nakon sezone 2010./11. Izjednačio se s Interom na vječnoj ljestvici, dok je debelo ispred njih Juventus koji je 36 puta bio talijanski prvak.

Hrvatski nogometaš Ante Rebić, koji je zabio dva ligaška gola ove sezone, nije nastupio u ovom slavljeničkom susretu svog kluba.

S druge strane Inter je čekao, ali nije dočekao kiks Milana. Svoj dio posla Inter je protiv Sampdorije obavio u drugom poluvremenu domaće utakmice te je pobijedio 3-0. Seriju pogodaka otvorio je hrvatski nogometaš Ivan Perišić koji je u 49. minuti dao gol za 1-0. Lijepo je Perišić pratio akciju te iskosa pogodio suprotni kut za svoj osmi ligaški pogodak u sezoni. Gol možete pogledati OVDJE.

Kasnije je Corrrea zabio još dva za pirovu pobjedu sada već bivšeg prvaka.

Perišić je izašao iz igre nakon sat vremena igre, dok je Marcelo Brozović odigrao cijelu utakmicu za Inter.

U večernjem terminu će se razriješiti i pitanje tko ispada u Serie B. Na sigurnom putu prema drugoligaškom okruženju već su od ranije Venezia i Genoa, a ostaje upitno tko će biti treći nesretnik, Cagliari ili Salernitana.

_________________________________________________________________________

Serie A, 38. kolo

Sassuolo - Milan 0:3

Inter - Sampdoria 3:0

90' + 2' Gotove su utakmice, Milan je novi prvak Italije!

80' I dalje bez promjena na terenu. Inter i Milan imaju sigurnu pobjedu u rukama, ali na kraju će se više veseliti Rossoneri kojima će ona donijeti naslov.

78' Milan je zabio i četvrti gol, strijelac je bio Ibrahimović, no sudac ga je poništio zbog zaleđa.

70' Igra se smirila na obje utakmice, čini se kao da svi samo čekaju kraj.

59' Perišić je izašao iz igre. Inzaghi je umjesto njega uveo Gosensa.

57' Inter zabio i treći gol u samo osam minuta. Ponovno je strijelac Correa.

55' Inter je slomio Sampdoriju, Correa zabija za 2:0.

49' Inter vodi, za 1:0 zabio je Ivan Perišić neobranjivim udarcem s pet metara. Gol možete pogledati OVDJE.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme. Inter - Samdoria 0:0, Milan - Sassuolo 3:0.

40' Inter je puno bolji, ali mreža Sampdorije i dalje miruje.

36' Kako igra Milan... Već je 3:0, treći gol zabio je Kessie.

32' Gol, Milan vodi 2:0, ponovno je zabio Giroud. Sada su Rossoneri stvarno na milimetar do titule.

30' 'Ludnica' je na stadionu Sassuola, kao da su na njemu samo navijači Milana.

23' Šansa za Inter. Prvo je Perišićev udarac blokiran, nakon čega lopta dolazi do Lautara Martineza koji zamalo zabija za 1:0.

22' Milan nastavlja dominirati, no nije bilo prevelikih opasnosti pred golom Sassuola.

17' GOL Milan je poveo, za 1:0 je zabio Giroud.

9' Dominira i Inter, Calhanoglu je zaprijetio, ali nema promjene rezultata.

5' Milan je krenuo uraganski protiv Sassuola, Rossoneri dominiraju i žele riješiti pitanje pobjednika što ranije.

1' Počele su utakmice, pada odluka o prvaku Serie A.

0' Brozoviću je prije utakmice dodijeljena nagrada za najboljeg veznjaka u Serie A.

_____________________________________________________________________

17.59 Utakmice počinju jako brzo.

17.50 Milan će protiv Sassuola imati ogromnu podršku navijača, koji su u velikom broju stigli na ključnu utakmicu sezone. Ako Rossoneri pobijede i osvoje naslov, to će im biti prva titula pobjednika Serie A nakon 2011. godine.

16.00 Ivan Perišić i Marcelo Brozović su u poečtnoj postavi Intera. Ante Rebić počinje susret na klupi Milana.

___________________________________________________________________________________

U nedjelju se igra posljednje kolo talijanske Serie A, nakon kojega će biti poznato tko će biti talijanski nogometni prvak.

U posljednje kolo Milan ulazi kao prvoplasirana momčad na tablici s 83 boda, dok drugoplasirani Inter, još uvijek aktualni prvak ima dva boda manje.

Rossonere u zadnjem kolu očekuje gostovanje kod Sassuola i tamo će za titulu morati osvojiti samo bod jer imaju bolji međusobni omjer s Interom, koji u isto vrijeme (18 sati) na svom stadionu dočekuje Sampdoriju. Da bi osvojili titulu, Nerazzurri moraju pobijediti svog protivnika, a Milan mora izgubiti kod Sassuola.