ROSSONERI BEZ REBIĆA JEDVA POBIJEDILI BOLOGNU / Milan uzeo 3 boda u ludoj utakmici, Ibrahimović postigao autogol pa potvrdio pobjedu

Milan je sada vodeća momčad Serie A s 25 bodova, jednim više od drugog Napolija

23.10.2021.
22:52

Nogometaši Milana zasjeli su na vrh ljestvice talijanskog prvenstva 4-2 (2-0) gostujućom pobjedom protiv Bologne u susretu 9. kola Serie A.Iako je nakon prvih 45 miuta imao dva gola prednosti i igrača više, a od 57. minute i dva igrača više na terenu, Milan je do pobojede u Bologni stigao tek u samoj završnici.

NEZAUSTAVLJIVI ZLATAN /

Ibrahimović vrlo brzo može preskočiti legendarnog Tottija i upisati se u povijest

Milan je poveo u 16. minuti golom Rafaela Leaoa, a četiri minute poslije Bologna je ostala s desetoricom jer je isključen Sumaoro. Kada je Calabria u 35. minuti povisio na 2-0 izgledalo je kako je dvoboj odlučen.

No, početkom nastavka Bologna je s dva brza gola uspjela poravnati, prvo je Ibrahimović nespretnom reakcijom pred vlasitim vratima nakon kronera postigao autgol u 49. minuti, da bi Barrow u 52. minuti poravnao nakon sjajnog proigravanja Soriana. Ipak, upravo je Soriano u 57. minuti isključen zbog grubog starta na Balla Tourea, pa je Milan više od pola sata imao dva igrača na terenu.

Rossoneri zasjeli na vrh

Veliku brojčanu prednost Milan je iskoristio tek u završnici, Bennacer je preciznim udarcem sa 20-ak metara pogodio za 3-2 u 84. minuti, a konačni rezultat postavio je Ibrahimović u 90. Ante Rebić zbog ozljede nije konkurirao za nastup u momčadi Milana.

Milan je sada vodeći sa 25 bodova, jednim više od drugog Napolija koji u nedjelju gostuje u Rimu kod Rome, dok je Bologna deveta sa 12 bodova.