NEVJEROJATNO / Milan u 87. do pobjede i vrha ljestvice, Giroud postao golman i priča dana

Olivier Giroud pruzeo odgovornost, stao na gol i spasio Milan

8.10.2023.
0:07

U posljednjem subotnjem ogledu osmog kola talijanske Serie A nogometaši Milana su svladali Genou u gostima 1-0 i time došli na vrh ljestvice. Milanu je ovo bila sedma pobjeda u osam utakmica, izgubio je samo od gradskog rivala Intera.

Spektakularni KSW 87 ekskluzivno 14. listopada samo na stream platformi Voyo

Domaći sastav kroz cijelu utakmicu se branio, a pokleknuo je u samoj završnici. Odlično se pred suparničkim vratima snašao Pulišić te je pogodio za veliku pobjedu svoje momčadi i dolazak na vrh ljestvice.

SHOW 'KRALJEVA' /

Čudesni Jude Bellingham oduševio nogometni svijet, Luka igrao 79. minuta

U 98. minuti vratar Milana Maignan je dobio crveni karton zbog prekršaja na rubu gostujućeg šesnaesterca, a kako je Milan dotad napravio sve izmjene na vrata je morao stati jedan od igrača. OVDJE pogledajte taj trenutak.

Odgovornost je preuzeo napadač Giroud, a igrač Genoe Gudmundsson je iz slobodnog udarca pogodio gredu.

Nakon toga je još jednom Giroud kao vratar sjajno intervenirao i sačuvao Milanu tri boda. Da Francuz nije izašao na tu loptu, vjerojatno bi domaćini zabili za izjednačenje u 106. OVDJE pogledajte tu situaciju.

Milan trenutačno ima dva boda više od gradskog rivala Intera te četiri više od Juventusa.

FNC 4. studenoga stiže u Beograd, a revanš Croate i Vase pratite ekskluzivno na platformi Voyo

Ranije u subotu nogometaši Juventusa pobijedili su u gradskom derbiju Torino s 2-0. Juventus je nova tri prvenstvena boda osigurao u drugom poluvremenu kada je i postigao oba pogotka. U oba slučaja događali su se pogoci nakon kornera, u 47. minuti strijelac je bio Gatti, a u 62. poljski napadač Milik.

Za Torino, sastav kojeg vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, svih 90 minuta odigrao je hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić.

U prvom subotnjem dvoboju osmog kola dogodilo se iznenađenje, nogometaši Bologne u gostima su kod Intera osvojili bod odigravši 2-2.

Nije se činilo da će Bologna iznenaditi favorizirani Inter koji je nakon samo trinaest minuta igre vodio 2-0.

Prvo je nakon kornera za 1-0 pogodio Acerbi u 11. minuti, dok je u 13. lijepo s 20 metara naciljao Lautaro Martinez za 2-0. Argentincu Martinezu to je bio već deseti prvenstveni pogodak ove sezone.

Bologna se uspjela vratiti iz minusa pa je prvo Orsolini u 19. smanjio pogodivši iz jedanaesterca, dok je u 52. minuti sjajan pogodak dao Zirkzee kada je prevario kompletnu domaću obranu i Interovog golmana. Hrvatski reprezentativac Nikola Moro odgledao je ogled s gostujuće klupe za pričuve.

U nedjelju su na rasporedu ove utakmice Monza - Salernitana, Frosinone - Verona, Lazio - Atalanta, Cagliari - Roma i Napoli - Fiorentina.