MESSI, TI SI NA REDU: / Amerikanci na krilima Dempseyja prvi stigli do polufinala

Nogometaši SAD-a prvi su polufinalisti specijalnog izdanja Copa Americe kojem su i domaćini, a junak dana je 33-godišnji napadač Clint Dempsey.

17.6.2016.
8:26
AFP, OTTO GREULE JR

Amerikanci su na CenturyLink Fieldu u Seattleu nadigrali Ekvador s 2-1 i u polufinalu će igrati protiv boljeg iz okršaja između Argentine i Venezuele. Za SAD je to drugi plasman u povijesti među četiri najbolje reprezentacije na Copi, no treba napomenuti da Amerikanci na ovom natjecanju sudjeluju samo kada dobiju pozivnicu budući da se primarno radi o južnoameričkom prvenstvu.

Gol i asistencija

Momčad Jürgena Klinsmanna povela je u 22. minuti kada je Dempsey odlično reagirao na nabacivanje Jermainea Jonesa i glavom smjestio loptu u mrežu. Dempsey je odigrao ključnu ulogu i kod drugog gola u 65. minuti budući da je nakon njegova udarca Gyasi Zardes ugurao loptu u gol. Ekvador je smanjio zaostatak devet minuta kasnije kada je Michael Arroyo pogodio prizemnim udarcem s ruba šesnaesterca, no više od toga Južnoamerikanci nisu uspjeli napraviti.

U preostalim četvrtfinalnim dvobojima igraju Peru i Kolumbija, odnosno Meksiko i branitelj naslova Čile.