MESSI JE POGOTKOM PROTIV VALENCIJE IZJEDNAČIO PELEOV REKORD: / Uskoro će ga srušiti i teško će ga itko ikad dostići

19.12.2020.
19:23

Nogometaši Barcelone nisu uspjeli doći do pobjede na svom stadionu u dvoboju 14. kola španjolskog prvenstva u kojem su odigrali s Valencijom 2:2.

Gosti su poveli u 29. minuti pogotkom Diakhabyja, a u zadnjim trenucima prvog dijela izjednačio je Leo Messi. Vratar Valencije Domenech obranio je Argentinčev udarac s bijele točke, ali je Messi prvi došao do odbijene lopte i glavom ju poslao u mrežu.

Barcelona je povela u 52. minuti pogotkom Arauja, ali Valenciji je bod donio Maxi Gomez golom za 2:2 u 69. minuti.

NOVI POSRTAJ BARCELONE: /

Katalonci izvukli bod protiv Valencije, Messi promašio penal

Izjednačio se s Peleom

Iako nije uspio zabiti s bijele točke, već naknadno, Lionel Messi izjednačio je rekord velikog Pelea. Argentinac je zabio 643 gola, sve za isti klub, što je jednako Peleovom rekordu u dresu Santosa.

Messiju je, doduše, trebalo stotinjak utakmica više nego Peleu, a za očekivati je da će uskoro ovaj Peleov rekord srušiti.