MANDŽO NA ZASLUŽENOM ODMORU: / Juventus razbio gradskog suparnika

Nogometaši Juventusa i Napolija izborili su plasman u četvrtfinale talijanskog Kupa, dok su Fiorentina i Roma iznenađujuće ispali.

16.12.2015.
23:12

Juventus je bez pomoći našeg Marija Mandžukića pobijedio gradskog suparnika Torinu 4:0, Napoli je rezultatom 3:0 slavio protiv Verone, Carpi je u Firenzi iznenađujuće pobijedio Fiorentinu 1:0, dok je najveće iznenađenje priredio drugoligaš Spezia pobijedivši Romu u Rimu 4:2 nakon izvođenja jedanaesteraca.

NISU IH POTCIJENILI, ALI SU ISPALI: /

Hrvatski trojac zaustavljen u Kupu

Zaza dvostruki stijelac

Juve je deklasirao gradskog suparnika Torinio bez pomoći Mandžukića koji je dobio poštedu. Priliku je iskoristio Simone Zaza postigavši dva gola (28, 51), a među strijelce upisali su se i PauloDybala (73) i Paul Pogba (82). Juventusu je put do pobjede olakšalo isključenje suparničkog braniča Cristiana Molinara u 49. minuti.

Strinić odigrao cijelu utakmicu za Napoli

Uvjerljivi pobjedu ostvario je i Napoli protiv Verone, a golove su postigli Omar El Kaddouri (4), Dries Mertens (12) i Jose Callejon (75). Ivan Strinić je odigrao cijeli susret za Napoli.

Juventus će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika susreta Lazio - Udinese. Napoli će odmjeriti snage protiv Intera, Spezia će u četvrtfinalu Kupa igrati protiv trećeligaša Alessandrije, dok će Carpi igrati protiv pobjednika susreta Sampdoria - Milan.

PSG prošao u 86. minuti, Pašalić igrao u porazu Monaca

Francuzi su igrali Liga kup, PSG je pobijedio St. Etienne 1:0 golom Cavanija u 86. minuti i plasirao se u četvrtfinale. Dalje su prošli i Lyon (Tours 2:1), Marseille (3:2 kod Bourg Peronnasa) te Bordeaux (3:0 protiv Monaca). Za klub iz Kneževine, Mario Pašalić je igrao do 72. minute, dok Danijela Subašića nije bilo na vratima Monaca jer je ozlijeđen.

Rezultati:

Napoli - Verona 3:0

Juventus - Torino 4:0 Roma - Spezia (II) 2:4 11m (0-0)

Fiorentina - Carpi 0:1 U utorak:

Genoa - Alessandria (III) 1:2 (prod.) Inter - Cagliari (II) 3:0 U četvrtak: Lazio - Udinese Sampdoria - Milan