MAN CITY RAZBIO CHELSEA NA ETIHADU: / Ovako nešto u Engleskoj se ne pamti

City je do sada najveću pobjedu protiv Chelsea ostvario u studenom 1977.

10.2.2019.
19:07

U derbiju kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je na stadionu Etihad pobijedio Chelsea sa 6-0 ostvarivši rekordnu pobjedu protiv 'Bluesa'.

Manchester City's Spanish manager Pep Guardiola shouts instructions to his players from the touchline during the English Premier League football match between Manchester City and Burnley at the Etihad Stadium in Manchester, north west England, on February 10, 2019. (Photo by Paul ELLIS / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /

City je do sada najveću pobjedu protiv Chelsea ostvario u studenom 1977. pobijedivši 6-2. 'Građani' su ovom pobjedom uzvratili 'Bluesima' za poraz 0-6 u prvenstvu u listopadu 2007. godine, a bio je to ujedno i najteži poraz 'Bluesa' u svim natjecanjima od travnja 1991. godine kada su izgubili od Nottingham Forest sa 0-7.

Kovačić igrao od 52.

"Građani" su fantastično ušli u susret i već nakon 25 minuta su vodili sa 4-0 golovima Raheema Sterlinga (4), Sergia Aguera (13, 19) i Ilkaya Gundogana (25). Aguero je u 56. minuti zabio iz jedanaesterca svoj treći gol na utakmici, a do kraja susreta među strijelce se još jednom upisao Sterling u 80. minuti. Mateo Kovačić je za goste igrao od 52. minute.

Chelsea's Spanish defender Cesar Azpilicueta (R) and Chelsea's French midfielder N'Golo Kante (L) vie with Manchester City's English midfielder Raheem Sterling (C) during the English Premier League football match between Manchester City and Burnley at the Etihad Stadium in Manchester, north west England, on February 10, 2019. (Photo by Oli SCARFF / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /

Za Aguera je to bio 11. 'hat-tick' u Premiershipu čime se izjednačio s rekorderom Alenom Shearerom.

Tottenham bolji od Leicestera

U ranije odigranom susretu Tottenham je pobijedio Leicester City sa 2-1 upisavši četvrtu uzastopnu pobjedu.

Domaćin je poveo u 33. minuti golom Davinsona Sancheza, a gosti su u 60. minuti mogli izjednačiti, no Jamie Vardy nije iskoristio jedanaesterac. Njegov udarac sjajno je zaustavio Hugo Lloris. Samo tri minute kasnije Christian Eriksen je sjajnim udarcem sa 18 metara zabio za 2-0. Vardy je u 76. minuti smanjio rezultat, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Son Heung-Min golom u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Chelsea's Spanish goalkeeper Kepa Arrizabalaga reacts during the English Premier League football match between Manchester City and Burnley at the Etihad Stadium in Manchester, north west England, on February 10, 2019. (Photo by Oli SCARFF / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /

TOTTENHAM BOLJI OD LEICESTERA: Sezona za pamćenje Spursa, sve podjeća na onu slavnu 1960./’61.

TOTTENHAM BOLJI OD LEICESTERA: /

Sezona za pamćenje Spursa, sve podjeća na onu slavnu 1960./'61.

City je ponovo preuzeo vodstvo zbog bolje razlike pogodaka od Liverpoola, a oba sastava imaju po 65 bodova, no City ima i utakmicu više. Tottenham na trećem mjestu ima 60 bodova. Manchester United je četvrti (51), a zatim slijede Chelsea (50), Arsenal (50)...

REZULTATI: Manchester City - Chelsea 6-0 (Sterling 4, 80, Aguero 13, 19, 56-11m, Gundogan 25) Tottenham - Leicester City 3-1 (Sanchez 33, Eriksen 63, Son 90+1 / Vardy 76)

U subotu: Fulham - Manchester United 0-3 (Pogba 14, 65-11m, Martial 23) Crystal Palace - West Ham 1-1 (Zaha 76 / Noble 27-11m) Huddersfield Town - Arsenal 1-2 (Kolašinac 90+3og / Iwobi 16, Lacazette 44) Liverpool - Bournemouth 3-0 (Man 24, Wijnaldum 34, Salah 48) Southampton - Cardiff City 1-2 (Stephens 90+1 / Bamba 69, Zohore 90+3) Watford - Everton 1-0 (Gray 65) Brighton - Burnley 1-3 (Duffy 76 / Wood 26, 61, Barnes 74-11m)

Ponedjeljak: Wolverhampton Wanderers - Newcastle United