HAJDUK NIJE USPIO / Dinamo u grotlu Poljuda uzeo bod i osvojio novi naslov prvaka Hrvatske

Tekstualni prijenos derbija Hajduk - Dinamo mogli ste pratiti na portalu Net.hr

30.4.2023.
20:05
Milan Sabic/PIXSELL

Nogometaši zagrebačkog Dinama osigurali su svoj 24. naslov prvaka Hrvatske, a šesti zaredom odigravši 0-0 na Poljudu s Hajdukom u susretu 32. kola HNL-a.

POGLEDAJTE KADROVE /

Velika kazna doći će na vrata Hajduka: Zbog bakljade Torcide prekinut derbi na splitskom Poljudu

Remijem na Poljudu Dinamo je zadržao 12 bodova prednosti u odnosu na drugi Hajduk četiri kola prije kraja, a kako je zagrebački sastav bolji u međusobnom omjeru ove sezone jasno je kako je postao nedostižan za Splićane čak i u slučaju da do kraja sezone ne osvoji niti bod, a Hajduk uzme svih 12.

Dva najbolja hrvatska nogometna sastava su na punom Poljudu odigrala siromašnu utakmicu praktički bez ijedne ozbiljnije prilike za pogodak.

Najveće uzbuđenje dogodilo se u 23. minuti kada je Melnjak oteo loptu Špikiću na 30-ak metara od vrata Dinama i zatim odlično proigrao Mlakara koji se nalazio na vrhu kaznenog prostora. Slovenac je potom odličnim udarcem svladao Livakovića no slavlje domaćih igrača i navijača bilo je uzaludno jer je pregledom snimke ustanovljeno kako je Mlakar bio u zaleđu.

Dinamo je tako sa 71 bodom osigurao naslov prvaka, a Hajduk je sa 59 bodova siguran na drugom mjestu s obzirom da ima 14 bodova više od trećeg Osijeka, odnosno 15 od četvrte Rijeke koja je odigrala susret manje.

__________________________________

SuperSport HNL, 32. kolo

Split, stadion Poljud

Hajduk - Dinamo 0:0

Hajduk: Lučić, Sigur, Borevković, Awaziem, Melnjak, Fossati, Sahiti, Krovinović, Pukštas, Mlakar, Livaja

Dinamo Livaković, Ristovski, J. Šutalo, Perković, Moharrami, Ljubičić, Mišić, Špikić, Topić, Ivanušec, Baturina

90' + 5' Gotova je utakmica, Dinamo je osvojio bod i osigurao naslov prvaka Hrvatske!

90' Igrat će se još najmanje pet minuta sudačke nadoknade.

78' Sahiti puca pored gola Dinama. Bezopasno je ovo bilo.

73' Mijenja i Leko. Melnjak izlazi, a ulazi Nikola Kalinić, ide Hajduk po pobjedu.

70' Prva zamjena, Bišćan vadi Topića, a na njegovo mjesto ulazi Drmić.

68' Vidjeli smo prvi udarac u okvir gola, pucao je Špikić, ali Lučić je siguran.

60' Umalo gol Hajduka. Sahiti je pucao s ruba kaznenog prostora, lopta pogađa blok i prolazi odmah pored stative.

56' Apsolutno ništa nismo vidjeli u nastavku, jako se loše igra.

51' Nova pauza, sada zbog bakljade Torcide, ali brzo je utakmica nastavljena. Čuju se topovski udari.

48' Kraća pauza nakon što su se sudarili boreković i topić, koji je, kako s ečini, u skoku slomio nos.

46' Počelo je drugo poluvrijeme, nije bilo promjena igrača.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme, Hajduk - Dinamo 0:0.

43' Kakva bi ovo golčina bila. Špikić je pokušao škaricama, ali nije uspio zahvatiti loptu.

42' Već neko vrijeme nije bilo većih zanimljivosti pred niti jednim golom. Spomenimo da još uvijek nije zabilježen niti jedan udarac u okvir gola.

31' Nakon što je Hajduku poništen gol za vodstvo, Dinamo je preuzeo kontrolu na terenu. Špikić je bio u izglednoj prilici, ali Awaziem ga je uspio zaustaviti.

24' VAR je ponišio gol Hajduku, Mlakar je zabio, ali pogodak je ubrzo poništen zbog očiglednog zaleđa.

22' Dinamo uzvraća. Ljubićić je prizemno puca iz daljine, ali to ide pored vratnice.

18' Ogromna šansa za Hajduk. Mlakar je nakon ubačaja iz prvog dodira pucao s pet-šest metara, no puca visokoo iznad gola. Sreća je sada spasila Dinamo.

14' Opasno je ovo izgledalo, Sahiti je nisko ubacio s desne strane, ali u zadnji tren čisti branič Dinama.

11' Ristovski puca s kojih 25 metara, ali to odlazi visoko iznad gola Hajdkuka.

10' Dinamo je puno bolje počeo utakmicu i kontrolira zbivanja na terenu. Od Hajduka još nismo vidjeli ama baš ništa.

5' Prvi pokušaj dinama. Ljubičić je proigrao Ivanušeca, a ulazi s lijeve strane i vraća Ljubičiću, ali braniči Hajduka čiste.

1' Počela je utakmica.

_________________________

17.58 Igrači i suci su izašli na teren, jako nas malo dijeli do početka utakmice.

17.15 Torcida je u velikom korteu stigla na Poljud.

16.50 Stigli su sastavi. Hajdukov sastav se mogao očekivati, a to se ne može reći za Dinamo. Igor bišćan ostavio je Petkovića i Drmića na klupi, a u špici kreće Topić.

16.40 Još nešto više od sat vremena do početka utakmice, uskoro se mogu očekivati službeni sastavi.

_______________________________________________________________

U nedjelju od 18 sati igra se najveći derbi hrvatskog nogometa po posljednji put ove sezone. Hajduk dočekuje Dinamo, koji pobjedom, ali i remijem može osigurati novu titulu prvaka Hrvatske, a Bijeli im žele "zagorčati" život. Unatoč bombastičnim priopćenjima BBB- a i Torcide, uoči same utakmice treneri Hajduka i Dinama najavili su dvoboj:

"Trener Bišćan je jako jasan. Njegove ekipe su jako disciplinirane i organizirane. On svakoj ekipi daje pobjednički mentalitet. Kao igrač i kao trener je pobjednik. Očekujem Dinamo koji će doći pobijediti. Znamo se dugo, sigurno će napraviti sve da bi pobijedili", tvrdi Leko.

Kolega s druge strane također je najavio utakmicu: "Nije nikome jednostavno ni u Splitu ni ovdje u Dinamu, ali Leko je dobitak za hrvatski nogomet. Takve ljude trebamo podržati, osobito mi međusobno kolege, a i navijači i javnost koji bi trebali imati malo više strpljenja s obzirom na to o kakvom treneru se radi."

Posljednji međusobni dvoboj otišao je na stranu Dinama, kada je u Maksimiru pobijedio s 4:0.

Mogući sastavi

Mogući sastav Hajduka: Lučić, Mikanović, Ferro, Awaziem, Melnjak, Fossati, Grgić, Krovinović, Sahiti, Mlakar, Livaja

Mogući sastav Dinama: Livaković, Ristovski, Šutalo, Perić, Perković, Ljubičić, Mišić, Baturina, Ivanušec, Špikić, Drmić (Petković)