Engleska (22 posto uspješnosti) - Na europskim prvenstvima su gubili tri puta, a na svjetskim čak četiri dok su na oba velika natjecanja tek po jednom izašli kao pobjednici. Možda najbolniji poraz im je bio protiv Italije u finalu EURA 2020. Ukupan omjer je 2:7
Lutrija jedanaesteraca: Vatreni u vrhu, a nećete pogoditi najučinkovitiju reprezentaciju Europe
Nizozemska (28 posto uspješnosti) - Moćno Oranje mnogo puta je bilo na rubu velikih ostvarenja i čak su tri puta gubili u finalu Svjetskog prvenstva. Osvojili Europsko prvenstvo 1988. godine, a penali su im uvijek stvarali probleme. Ukupni omjer na Euru i Svjetskom prvenstvu je 2:5 s tim da su tek nešto neuspješniji bili na kontinentalnim smotrama.
Danska (33 posto uspješnosti) - Danci su ukupno pucali na velikim natjecanjima jedanaesterce tri puta, a od toga su dva puta izlazili poraženi s travnjaka. Jedninu pobjedu su ostvarili na EURU 1992. godine. Na kontinentalnom natjecanju su upisali i jedan poraz, a Vatreni su bili kobni za njihove ambicije na Svjetskom prvenstvu 2018. Ukupan omjer 1:2
Francuska (42 posto uspješnosti) - Francuzi su jedna od najmoćnijih selekcija svijeta no u sedam raspucavanja s bijele točke na velikim natjecanjima nemaju ni polovičan uspjeh. Po dva su puta prolazili i ispadali na Mundijalima, a na EURO-u imaju dva poraza i jednu pobjedu. Ukupan omjer 3:4.
Italija (45 posto uspješnosti) - Mnogima prvo Italija padne na pamet kada govorimo o reprezentacijama koje su uspješne s bijele točke no statistika govori drugačije. Naime, Talijani su vrlo neuspješni u raspucavanju jedanaesteraca na Svjetskim prvenstvima (1:3) dok je omjer na Euru malo preko 50 posto. Najbolniji je poraz od Brazila u finalu Svjetskog prvenstva 1994, a svježa je pobjeda protiv Engleza u finalu posljednjeg europskog prvenstva. Ukupan omjer 5:6.
Španjolska (50 posto uspješnosti) - Još jedna velika sila koja se dugo mučila s penalima. Zanimljivo je kako su mnogo uspješniji na Euru (4:2) nego na Mundijalima gdje su od četiri pokušaja prošli dalje tek jednom. Ukupan omjer 5:5.
Portugal (75 posto uspješnosti) - Portugalci su vješti izvođači penala. Naime, na Svjetskom prvenstvu su ih izvodili samo jednom i prošli su dalje, a na Euro-u od tri puta samo su jednom ispali. Ukupan omjer 3:1.
Hrvatska (75 posto uspješnosti) - Dugo je u hrvatskom kolektivnom sjećanju trajala trauma koju nam je prouzročilo šokantno ispadanje od Turaka 2008. godine no sve je izliječeno u Rusiji s dva prolaska protiv Rusa i Danaca. Nakon još jednog dramatičnog raspucavanja protiv Japana ukupan omjer Vatrenih je 3:1.
Njemačka (86 posto uspješnosti) - Jaku glavu Nijemci imaju. Nije bez razloga Lineker rekao da je nogomet igra u kojoj igraju 22 igrača jednom loptom, a uvijek pobjeđuju Nijemci. Naime, njemačka je reprezentacija na velikim natjecanjima od sedam susreta koji su rješavani na ovaj način samo jednom poraženi i to protiv Čehoslovačke u finalu Eura kada je Panenka prebacio Maiera. Ukupan omjer 6:1.
Češka/Čehoslovačka (100 posto uspješnosti) - Za mnoge su iznenađenje na prvom mjestu no slavna povijest Čeha i nekadašnje Čehoslovačke pokazuje kako jaku glavu imaju naši omiljeni turisti. Naime, nikad nisu došli do penala na Svjetskom prvenstvu, ali su između 1976. i 1996. tri puta izlazili kao pobjednici iz lutrije jedanaesteraca. Ukupan omjer 3:0.
Jedanaesterci su najnapetiji dio svakog velikog nogometnog natjecanja. Nekima nose suze radosnice, a drugima očaj. Već desetljećima bijela točka dijeli pobjednike od poraženih, a neke reprezentacije su znatno uspješnije od drugih. Hrvatska je nastavila dramatične dvoboje na velikim natjecanjima, a upravo zbog toga smo si dali truda i izvukli statistiku europskih reprezentacija koje su na ovaj način odlučivali pobjednika na velikim natjecanjima više od dva puta i došli do zanimljive liste najuspješnijih.