PUNI NASLOVNICE / Luki Modriću dali zanimljiv nadimak i pritom otkrili frapantan podatak o kapetanu Vatrenih

Modrić je osam puta igrao produžetke, a ima šest pobjeda

16.6.2023.
17:32

Utakmica protiv Nizozemske bila je sedma u kojoj je hrvatska reprezentacija pod vodstvom Zlatka Dalića na velikim natjecanjima igrala produžetke ili pucala jedanaesterce, pritom ostvarivši čak šest pobjeda.

'OVO SU PREKRASNI TRENUCI' /

Španjolski junak se naklonio našem Luki: 'Hrvatska se nikada ne predaje, a Modrić je primjer za svu djecu...'

"To je nestvarno, igraš igraš produžetke, ne na bilo kakvom natjecanju, već na svjetskim i europskim prvenstvima i u Ligi nacija i šest puta pobijediš," prokomentirao je izbornik Dalić nevjerojatan podatak.

Vatreni su pod Dalićevim vodstvom pet puta igrali produžetke na Svjetskim prvenstvima i svih pet puta slavili, bilo nakon 120 minuta, bilo nakon jedanaesteraca.

Još nevjerojatnije zvuči podatak kako je Hrvatska svih pet puta gubila, ali je na kraju pobijedila. Na SP-u u Rusiji protiv Danske, domaćin i Engleske, a na World Cupu u Katru protiv Japana i Brazila.

Sada joj je to uspjelo i u Ligi nacija. I u ovoj utakmici suparnik je poveo, a hrvatski igrači su uzdignutih ruku napustili teren. Jedini produžetak smo izgubili u osmini finala EURO 2020. protiv Španjolske kada smo poveli.

Luka Modrić izgubio je još jedne produžetke kao reprezentativac Hrvatske i to 2016. kada je osmini finala Europsko prvenstva od Čačićevih Vatrenih bolji bio Portugal 1-0.

Ne čudi zato da su mu novinari španjolskog AS-a dali nadimak 'Gospodin produžetak'.

"S gotovo 38 godina on je najstariji igrač na završnom Final Four turniru Lige nacija, a ovo mu je bio osmi put da s hrvatskom reprezentacijom igra produžetke. Posljednjih pet takvih utakmica je igrao u svojim tridesetim godinama, a u njima ukupno nije igrao samo osam minuta", otkriva AS frapantan podatak o Modrićevoj minutaži u produžecima.