LJUDI MOJI, ŠTO JE OVO? / Ludnica u derbiju: Pet poništenih golova, osam VAR provjera, dva crvena, tučnjava i hat-trick u fotofinišu utakmice

Kaotično

6.11.2023.
21:46

Nevjerojatna utakmica igrana je na stadionu Tottenhama u Londonu. U goste je stigao gradski rival Chelsea, a sve je odlično počelo za domaćine koji su poveli u 6. minuti preko Kuluševskog.

SENZACIJA /

Iskusni hrvatski trener preuzima klupu posrnulog velikana? On je stručnjak za bijeg sa dna ljestvice

SENZACIJA /

U 14. minuti Son je zabio za 2-0, ali reakcijom iz VAR sobe taj je pogodak poništen. Četiri minute kasnije, ponovno se aktivirao VAR zbog mogućeg crvenog kartona, ali glavni sudac odlučio se samo za žuti.

Nije se puno čekalo na nova uzbuđenja. Sterlingov pogodak u 21. minuti poništen je nakon još jedne intervencije VAR-a, a ista stvar dogodila se u 28. minuti kada je poništen gol Caiceda.

Kao da to nije bilo dovoljno, u 33. minuti Romero je dobio direktan crveni karton, a pogodak je iz penala postigao Palmer.

Zamalo se dogodio potpuni preokret u samo dvije minute, ali pogodak Jacksona bio je poništen zbog zaleđa. Ukupno četiri poništena zgoditka u prvom poluvremenu, od toga tri za londonske Plavce.

Do kraja prvog dijela još je došlo do jednog koškanja koje je sudac sankcionirao s ukupno tri žuta kartona, a još jednom korišten je i VAR zbog mogućeg crvenog kartona. Nije dodijeljen ...

Drugi dio donio je nova uzbuđenja. Tottenham je u 55. minuti dobio drugi crveni karton, a Chelsea je 20 minuta kasnije postigao pogodak za vodstvo. I tom pogotku Jacksona trebala je VAR provjera, kao i onom Tottenhamovom izjednačujućem nekoliko minuta kasnije. Ipak, domaćoj momčadi pogodak je poništen.

Do kraja, Chelsea je uvjerljivo potvrdio tri boda. Jackson je u sudačkoj nadoknadi postigao još dva zgoditka i tako upotpunio hat-trick u ovoj nevjerojatnoj, dosad neviđenoj utakmici. Sa sudačkim nadoknadama, odigrano je ukupno 113 minuta nogometa...