LUDNICA NA RUJEVICI: / Rijeka furiozno krenula u obranu naslova, s igračem manje bacili su Slaven na koljena

Hrvatski prvak Rijeka pobjedom je krenula u obranu naslova prvaka. Na Rujevici su slavili protiv Slaven Belupa 2:0.

15.7.2017.
20:16
Goran Kovacic/PIXSELL

Gosti su odmah na počektu dali do znanja da se ne misle braniti te su već u petoj minuti mogli zabiti. Ivanovski je pogodio gredu nakon ubačaja Kendeša s desne strane. Bilo je to dovoljno upozorenje momčadi Matjaža Keka da ubace u veću brzinu.

Međutim, prvi udarac domaćina uslijedio je tek u 16. minuti kada je Gorgon zaprijetio s 20-ak metara. Rijeka je povela u 23. minuti. Heber je odigrao za Vešovića na desnoj strani, a on je ubacio u sredinu za Gorgona, koji glavom šalje loptu u mrežu.

LUDNICA NA RUJEVICI: Osjetite dašak atmosfere s prve utakmice prvaka u novoj sezoni

U 30. minuti Međimorec je opasno zaprijetio Slugi, ali je njegov udarac glavom poslije ubačaja iz kornera završio preko gola.

Nastavak utakmice počeo je burno. Ivanovski je isprovocirao domaćine, nakon čega su on i Bradarić zaradili žute kartone. Domaćini su šokirani u 56. minuti kada je Bradarić zbog žestokog starta nad Bouadlijem dobio drugu opomenu.

Ipak, Slaven nije iskoristio igračku prednost. Kendeš je u 66. imao veliku priliku, ali je njegov udarac s osam metara završio iznad gola. Kaznio je to Vešović u 72. minuti. Mišić ga je lipo pronašao na drugoj stativi, krilni napadač je bio neumoljiv te je osigurao Rijeci pobjedu na startu prvenstva.

Golove pogledajte ovdje i ovdje .

UŽIVO:

Rijeka - Slaven Belupo 2:0

Rijeka: Sluga, Ristovski, Žuta, Župarić, Elez, Matei, Mišić, Bradarić, Vešović, Heber, Gorgon.

Slaven Belupo: Marković, Međimorec, Arap, Purić, Telushi, Katić, Vrljičak, Ivanovski, Kendeš, Bistrović, Musa

90' Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

88'Prilika za Rijeku. Gorgona je tukao glavom preko grede.

72' GOOL Brza kontra Rijeke, Mišić je sjano pronašao Vešovića, koji šalje loptu u mrežu. Gol pogledajte ovdje.

66' Ivanovski je ubacio, a Vinčeljak je bio sam te je iz blizine promašio gol

59' Kek je odmah reagirap. Iz igre je izašao Matei, a ušao Mate Maleš.

56' U razmaku od sedam minuta Bradarić je zaradio dva žuta karotna, Rijeka ima igrača manje.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

38' Purić je pokušao iznenaditi Slugu s 30-ak metara, lopta je otišla iznad gola

21' GOOL Vešović je ubacio s desne strane, Gorgon je bio najviši te je glavom poslao loptu u mrežu. Ovdje pogledajte gol.

16' Matei je nanizao nekoliko igrača Slavena, ali ubačaj su gostujući igrači izbili.

11' Kendeš je tukao s 25 metara, Sluga je bio na mjestu.

5' Velika prilika za goste.. Nakon ubačaja s dene strane Župarić je loše reagirao, Ivanovski jena krjau svladao Slugu, ali lopta je od grede otišla u gol out.