LUDI GRADSKI DERBI: / Arsenal u devet minuta preokrenuo West Ham i upisao prvu ligašku pobjedu u dva mjeseca

Arsenal je dvoboj protiv West Hama dočekao s nizom od sedam kola bez pobjede

9.12.2019.
23:13

U posljednjem susretu 16. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je na gostovanju pobijedio West Ham United s 3-1 ostvarivši prvu pobjedu u posljednjih osam kola.

Arsenal je dvoboj protiv West Hama dočekao s nizom od sedam kola bez pobjede. Posljednju ligašku pobjedu "topnici" su ostvarili prije dva mjeseca protiv Bournemoutha, a potom upisali četiri remija i tri poraza. Seriju su napokon prekinuli protiv gradskog suparnika, premda se nakon prvog poluvremena činilo kako će Arsenalov crni niz još potrajati.

Freddie Ljungberg Interim head coach of Arsenal celebrates victory during the West Ham vs Arsenal Premier League match at the London Stadium 9th December 2019 West Ham United v Arsenal, Premier League, Football, London Stadium, London, UK - 09 Dec 2019, Image: 487209854, License: Rights-managed, Restrictions: EDITORIAL USE ONLY No use with unauthorised audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications., Model Release: no, Credit line: Martin Dalton / Shutterstock Editorial / Profimedia

Raspad sistema

"Čekičari" su poveli u 38. minuti golom Angela Ogbonne na ubačaj Pabla Fornalsa. Domaćin je držao vodstvo do 60. minute, a potom se raspao i u devet minuta primio tri gola.

Izjednačio je Gabriel Martinelli u 60. minuti, šest minuta kasnije Nicolas Pepe je doveo "Topnike" u vodstvo, a pitanje pobjednika je razriješio Pierre-Emerick Aubameyang u 69. minuti.

Za razliku od Arsenala koji je prekinuo crni niz, West Ham je upisao već peti poraz u zadnjih šest kola. Na ljestvici vodi Liverpool sa 46 bodova, Leicester City na drugom mjestu ima 38 bodova, a treći je Manchester City sa 32 boda. Arsenal je deveti, a West Ham na 16. mjestu.